بورس

در معاملات امروز قیمت سهام اغلب شرکت‌های گروه‌های بانک‌ها و موسسات اعتباری (مانند وبملت، وتجارت، وبصادر، ونوین، وخاور و وپاسار) و خودروسازی‌ها (مانند خساپا، خودرو، خبهمن و خگستر) افزایش یافت.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با صعود ۵ هزار و ۷۲ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۰۷ هزار و ۷۰۲ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز ۲۰۸ واحد پائین آمد و در سطح ۴۲۷ هزار و ۲۵۴ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۲۳ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۶۶۰ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

امروز «وبملت»، «فارس» و «فملی» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص کل داشتند. وپاسار، وتجارت و فولاد نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس قرار گرفتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خساپا صدرنشین است و خودرو و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز کرمان، ذوب و شگویا پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

گروه‌های سبز بازار

در معاملات امروز قیمت سهام اغلب شرکت‌های گروه‌های بانک‌ها و موسسات اعتباری (مانند وبملت، وتجارت، وبصادر، ونوین، وخاور و وپاسار) و خودروسازی‌ها (مانند خساپا، خودرو، خبهمن و خگستر) افزایش یافت.

افت ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۵ هزار و ۴۱۶ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌سه‌شنبه ۴۷ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز با کاهش ۳٫۵ درصدی نسبت به روز گذشته به رقم ۴ هزار و ۱۱۳ میلیارد تومان رسید.

افزایش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز گذشته ۱۰۴ درصد افزایش یافت و در رقم ۹۸ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۵ درصد کاهش یافت و ۳ هزار و ۷۸۸ میلیارد تومان شد.