صبا باتری  یکی از بزرگترین تولید کنندگان انواع باتری در خاورمیانه بوده که از نام نیک و قابل اعتماد در منطقه برخوردار می باشد . این شرکت با ۴ مجموعه صنعتی عظیم افتخار دارد که با ۴۰ سال تجربه در تولید انواع مختلف باتری های خودروئی محصولات خود را  مطابق استانداردهای بین المللی به بازارهای داخلی و خارجی عرضه نماید .

به گزارش رتبه آنلاین، این شرکت  با بهره‌گیری از ماشین آلات پیشرفته ساخت کشورهای تراز اول اروپائی ، تکنولوژی برتر و نیز تخصص مهندسان مجرب هم اکنون فعالیت وسیعی در زمینه تولید انواع باتریهای خودروئی از ۳۶ آمپر ساعت تا ظرفیت ۲۰۰ آمپر ساعت و توان تولید ۵/۲ میلیون دستگاه در سال ( باتریهای سرب اسیدی ) و نیز باتریهای سیلد MF (بی نیاز از سرویس و مراقبت) ویژه نسل جدید خودروها با ظرفیت تولید ۵/۱ میلیون دستگاه در سال را دارد . واحد کنترل کیفیت این شرکت مجهز به تجهیزات پیشرفته و تیمی  با تجربه می باشد.

 

آزمایشگاه

آزمایشگاه آزمون باتری گروه باتری سازی شرکت توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران به عنوان یکی از مراکز تست باتری از سال ۱۹۹۸ مورد تأئید قرار گرفت بنحویکه هم  اکنون به عنوان معتبرترین آزمایشگاه تست باتری در کشور عمل می نماید .

این شرکت  ضمن اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۲ – ۱۹۹۴ از لویدز رجیستر با تائید موسسه یوکاس انگلستان و گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ – ۲۰۰۰  از شرکت مذکور در دسامبر ۲۰۰۲ موفق گردید تا همسو با نیاز شرکتهای خودرو ساز ، با استقرار سیستم مدیریت کیفیت ویژه صنایع خودروسازی به دریافت گواهینامه ایزو ۱۶۹۴۹ TS از موسسه اعتبار دهی URSنیز نائل گردد . در این سیستم شاخصهای کیفی مهم محصول از قبیل ولتاژ اولیه باتری، قابلیت شارژپذیری ، دوام ، قابلیت استارت و نیز شاخصهای کیفی فرایند تولید و پارامترهای فرایندی کیفی از قبیل کاهش ضایعات ،کاهش دوباره کاریها در کلیه بخشهای فر ایند تولید، بطور مستمر اندازه گیری و پایش میشوند . نتایج حاصل از اجرای پروژه های نظر سنجی از مشتریان حاکی از روند مناسب بهبود کیفیت محصولات شرکت  بوده است.

الگوی مصرف

صبا باتری همزمان با تغییر الگوی مصرف و تکنولوژی خودروها بمنظور جلب رضایت مشتریان و پاسخ به نیاز آنها برنامه بهبود خود را در حوزه های محصول / فرایند و سیستمهای مدیریت بکار گرفته است .
در حوزه بهبود کیفیت باتریها ، بر اساس تجربیات بدست آمده در سالیان متمادی و با بهره گیری  از منابع علمی معتبر در جهان ، تغییر و بهبود در فرآیندهای تولیدی صورت گرفته است. همچنین ضمن بهبود در فرآیند های کلیدی تولید ، به جایگزینی دستگاهها و ماشین الات با تکنولوژی برتر و به روز جهان اقدام شده است.

استاندارد

اخذ گواهینامه استاندارد ملی ایران و تمدید اعتبار ان طی سالیان متوالی برای انواع باتریها ، نشان دهنده اهتمام این شرکت  به خواسته ها و الزامات قانونی می باشد .
صبا باتری در سال ۱۳۸۶ با استقرار مدل تعالی سازمانی مدل  EFQM پروژه های بهبود بسیاری تعریف و اجرا نموده است که این امر منجر به دریافت جایزه ملی کیفیت و جایزه ملی بهره وری و جایزه کیفیت  گروه های تابعه خود طی سالهای ۸۴ الی ۸۶ گردیده است.

پروژه توسعه استارتر با هدف ارتقای کمی و کیفی انواع باتریهای سرب اسیدی خودروئی تعریف شده است . ارتقاء کیفیت تا سطح باتریهای سیلد  MF( بی نیاز از سرویس و مراقبت ) هدف اصلی از اجرای طرح و نیل به تولید ۵/۱ میلیون باتری  MFدر سال هدف دوم از طراحی این پروژه می باشد .

در این طرح به منظور دستیابی به اهداف مشروحه فوق از پیشرفته ترین تجهیزات و ماشین الات صنایع باتریسازی در جهان استفاده شده است که با مد نظر قراردادن استانداردهای معتبر اروپایی ضمن تولید با کیفیت بالا و نیز طول عمر بیشتر محصولات تولیدی ، تامین کننده کلیه نیازهای الکتریکی انواع خودروهای نسل جدید می باشند.

کلیه محصولات ملزم به رعایت استاندارد معتبر  EN 50342 + Aمی باشند که مخصوص باتریهای سیلد است.

محصولات توسعه استارتر در تبعیت از دو مدل استاندارد اروپایی ( EN ) و ژاپنی ( IIS ) بطور کامل تامین کننده نیاز باتری استارتر برای خودروهای ساخته شده بر اساس استانداردهای مذکور می باشد . بر این اساس باتریهای L1 , L2 , L3 , & L5  بر اساس استاندارد اروپائی و باتریهای  NS60, 55D23 بر اساس استاندارد ژاپن در فاز نخست این طرح تولید میگردند.