دوشنبه 1 مرداد 1403
خانهخبرورزشیهمه سورپرایزهای کی‌روش برای لیست جدید ملی

همه سورپرایزهای کی‌روش برای لیست جدید ملی

کارلوس کی‌روش اسامی بازیکنان تیم ملی برای اردوی اتریش را اعلام کرد.

 به گزارش پایگاه رتبه آنلاین، فهرست تیم ملی فوتبال برای اردوی اتریش از سوی کی‌روش اعلام شد. لیستی که البته یک سورپرایز ویژه دارد. کی روش بازیکنان جدیدی که از استقلال به تمرینات دعوت کرده بود را با دعوت مجدد از لژیونذها ، به تمرینات تیم شان برگردانده و آنها را تنها محک زده است. این همان تصمیمی است که او در قبال بازیکنانی مثل کنعانی زادگان هم دوباره همان تصمیم قبلی را گرفته تا بیشتر مشخص شود گروهی از بازیکنان را در تهران به اردو فرا می خواند تا بتواند لیست بازیکنانش را در تمرینات بدون لژیونرها تکمیل نگه داشته باشد.

سرمربی همان طور که پیشتر نشان داده بود ، فعلا روی سه استقلالی نظر دارد. او که پیشتر امید نورافکن را هم خیلی جدی تر زیر نظر داشت ، حالا با افت این بازیکن جوان ، تمرکزش را روی چشمی ، امید ابراهیمی و وریا غفوری گذاشته است و تداوم دعوت از این بازیکنان و عدم تغییر در ذهنیت کی روش ، می تواند حاصلش یک اتفاق مهم باشد. اینکه استقلال در بازی های جام جهانی هیچ بازیکنی را در ترکیب ثابت تیم نداشته باشد!

نکته مهم دیگر این است که همچنان کی روش به سراغ مسعود شجاعی نرفته است. این یعنی او تا سال آینده از تیم ملی محروم خواهد بود. کاپیتان اول تیم ملی بعد از اتفاقات غیر فوتبالی که بازی کردنش جلوی تیمی از اسرائیل به همراه داشت ، همچنان جایی در ترکیب تیم ملی ندارد. اگرچه کی روش می خواست او را به این اردو فرا بخواند و حتی کریم انصاری فرد از حل مشکل رفیق صمیمی اش خبر داده و به او تبریک گفته بود که نشان از مکاتبه برای فراخواندن مسعود به تیم ملی داشت ، کارلوس احتمالا هنوز نتوانسته مجوز این دعوت را بگیرد و بدون شجاعی تا اردیبهشت ماه آینده ادامه می دهد.

دعوت از سامان قدوس نشان می دهد شجاعی به رغم درخشش در لیگ یونان ، کار سختی از نظر فنی برای بازگشت به تیم ملی و رقابت با گزینه های جوانتر دارد. سرمربی البته نشان داده ساختار اصلی ترکیبش برای جام جهانی را از همین حالا در ذهن دارد. او اشکان دژاگه بی تیم را در تیم ملی تمرین می دهد و آماده نگه داشته است. مهدی طارمی محروم هم دوباره به اردو فراخوانده شده و بازی می کند تا از شرایط بازی خارج نشود چون از اردیبهشت ماه دیگر محروم نیست و می تواند در جام جهانی یکی از مهره های اثرگذار کارلوس کی روش باشد.

عزت اللهی هم همچنان دعوت شده است . او که دو جلسه محرومیت دارد و عملا فرصت زیادی برای بازی در جام جهانی ندارد را هم کی روش در افکارش به عنوان یک گزینه اثرگذار می شناسد و حالا عدم دعوت از بازیکنی مثل نورافکن و فرصت دادن به سعید نشان از اولویت بالای شماره تیم ملی در افکار سرمربی دارد ، حتی اگر دو بازی اول را در کنار سایر بازیکنان نباشد. کاری که 4 سال قبل کی روش برای سوشا مکانی و یک جلسه محرومیتش ، روی آن ریسک نکرد.

نکته کلیدی و آخر اما این است که کارلوس از امیر عابدزاده دعوت کرده تا در اردوی تیم ملی باشد. پسر گلر رویایی تیم ملی ، آمده تا پا جای پای عقاب بگذارد. او که در سال های اخیر سختی زیادی کشید و خودش به تنهایی راهی لیگ پرتغال شد و در ماه های گذشته توانسته در این لیگ سخت ، به گلری اثرگذار برای تیمش بدل شود. پسری که بی شک یکی از با اخلاق ترین بازیکنان تاریخ فوتبال ایران است و خیلی از نظر فکری و سبک زندگی شباهتی به احمدرضا ندارد. او حالا وارد لیست انتظار جام جهانی شده است.

علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، محمدرشید مظاهری دروازه‌بانان، میلاد محمدی، مرتضی پورعلی گنجی، رامین رضاییان، روزبه چشمی، سعید آقایی، سید جلال حسینی، وریا غفوری مدافعان، احمد عبدالله زاده، اکبر ایمانی، علی کریمی، اشکان دژاگه، احسان حاج صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت اللهی و سامان قدوس هافبک ها و علیرضا جهانبخش، کریم انصاری فرد، کاوه رضایی، مهدی طارمی، مهدی ترابی، رضا قوچان‌نژاد، سردار آزمون و وحید امیری مهاجمان دعوت شده به اردوی تیم ملی برای دیدارهای دوستانه با پاناما و ونزوئلا هستند.

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید