پنج‌شنبه 20 مرداد 1401
خانهگوناگونمناطق زلزله‌زده هفته آینده بارانی است

مناطق زلزله‌زده هفته آینده بارانی است

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: مناطق زلزله استان اوایل هفته آینده باران و کاهش دمای روزانه را خواهند داشت.

به گزارش رتبه آنلاین، علی محمد زورآوند در گفت وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از روز یکشنبه (۲۸ آبان) موج ناپایداری وارد جو استان می‌شود که باعث بارندگی و کاهش دمای روزانه در استان خواهد شد.

وی اوج فعالیت این سامانه را مربوط به روزهای دوشنبه تا چهارشنبه دانست و تاکید کرد: این سامانه باعث بارندگی و کاهش دمای روزانه خواهد شد.

معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه برای مناطق زلزله زده از جمله ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب نیز بارندگی را پیش بینی کرد و یادآور شد: در این مناطق نیز کاهش دمای روزانه را خواهیم داشت.

زورآوند در خصوص آخرین وضعت دمای هوای مناطق زلزله زده نیز خاطرنشان کرد: دمای هوا امروز(پنجشنبه) در گرمترین ساعت در سرپل ذهاب به 26 درجه سانتی گراد و امشب نیز در سردترین ساعت به هشت درجه سانتی گراد خواهد رسید. پیش بینی می شود دمای سرپل ذهاب روز شنبه نیز در گرمترین ساعت به 27 درجه و در سردترین ساعت 10 درجه سانتی گراد برسد.

وی اظهار کرد: ثلاث باباجانی نیز امروز در گرمترین ساعت به 22 درجه سانتی گراد و در سردترین ساعت به شش درجه سانتی گراد خواهد رسید. شنبه هفته آینده نیز دما در گرمترین ساعت در ثلاث باباجانی به 23 درجه و در سردترین ساعت به 9 درجه سانتی گراد خواهد رسید.

به گفته این مسئول، از روز یکشنبه دمای روزانه در این مناطق کاهش می‌یابد.

 

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید