سه‌شنبه 28 فروردین 1403
خانهخبرخواندنی‌هامسن‌ترین پزشک جراح جهان!!

مسن‌ترین پزشک جراح جهان!!

 این زن مسن‌ترین پزشک جراح جهان است

 

به گزارش رتبه آنلاین از شبکه السومریه هر شخصی زمان چشمگیری از زندگی خود را صرف کار می‌کند و بعد از سال‌های طولانی کار، به استراحت نیاز دارد تا خستگی دوران کار و فعالیت را از تن به درکند و دراین زمان است که فرد بازنشسته می‌شود که غالبا بین ۶۰ تا ۶۵ سالگی است اما یک جراح زن روسی ثابت کرد که بالا رفتن سن به هیچ وجه مانعی در ادامه راه فعالیت مخلصانه وجود ندارد. مسن‌ترین پزشک جراح جهان همچنان به فعالیت خود در زمینه جراحی ادامه می‌دهد.

” ألا لیفوشکینا” مسن‌ترین پزشک جراح زن در دنیا است، متولد سال ۱۹۲۷ در روسیه است و وی همچنین قدیمی‌ترین پزشک روسی است که ۸۸ سال دارد اما همچنان به کار خود ادامه می‌دهد. زنان در روسیه اکثرا در سن ۵۰ سالگی بازنشسته می‌شوند، اما این زن جراح، این قانون را شکسته است و وی در سال ۱۰۰ عمل جراحی انجام می‌دهد. وی افزود که همچنان به فعالیتش ادامه می‌دهد زیرا کمک کردن به دیگران را دوست دارد.

این پزشک زن که ازدواج نکرده است، هیچ فرزندی ندارد اما چند گربه دارد که به توجه و رسیدگی نیاز دارند. «الا» از وضعیت سلامت خوبی برخوردار است و به گفته همکارش، با وجود این که در دهه هشتاد زندگی خود است، دستانش هنگام اجرای عمل جراحی نمی لرزد و در ۱۵۰ عمل جراحی که وی نیز درآن مشارکت داشته است، هیچ مورد فوتی روی نداده است.

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید