سه‌شنبه 7 تیر 1401
خانهصنعتصنایع غذاییرکورد تولید ۲.۲ میلیون تن روغن نباتی بی‌سابقه است

رکورد تولید ۲.۲ میلیون تن روغن نباتی بی‌سابقه است

به گزارش رتبه آنلاین از ایرنا – دبیر انجمن صنایع روغن نباتی گفت: طی سال گذشته (۱۴۰۰) بیش از ۲.۲ میلیون تن انواع روغن نباتی در کشور تولید و توزیع شد که این رقم در تاریخ ۸۰ ساله صنعت روغن نباتی ایران بی سابقه است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، « امیرهوشنگ بیرشک» در خصوص وضعیت تولید روغن نباتی در کشور افزود: طی سال گذشته تولید روغن نباتی با افزایش ۲۰ درصدی نسبت به سال گذشته از حدود یک میلیون و ۸۶۰ هزار تن به دو میلیون  و ۲۳۰ هزار تن افزایش یافت.

 دبیر انجمن صنایع روغن نباتی  تصریح کرد: از این رقم حدود یک میلیون و ۳۶۰ هزار تن روغن خانوار و ۸۶۹ هزار تن روغن صنف و صنعت بوده که طی سال گذشته در سراسر کشور تولید و توزیع شده است.

وی در خصوص واردات روغن نباتی گفت: در حال حاضر ۶۶ هزار تن روغن خام وارداتی بخش خصوصی در بنادر کشور رسوب کرده و چشم انتظار تخصیص ارز است.

وی افزود: در صورت تداوم اجرای سیاست های دولت در خصوص تخصیص به موقع ارز ۴۲۰۰ تومانی و اصلاح قیمت روغن نباتی متاثر از قیمت های جهانی، مالیات بر ارزش افزوده و سایر مولفه های موثر بر تولید و قیمت تمام شده، می توان نیاز روغن نباتی کشور را به نحو مناسبی تامین کرد تا شاهد ثبات و آرامش در بازار روغن نباتی باشیم.

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید