جیم راتکلیف، بنیان گذار و رئیس شرکت شیمیائی «اینئوس» به عنوان ثروتمندترین فرد از بین ۱۴۵ میلیونر انگلیسی معرفی شد.

به گزارش رتبه آنلاین به نقل از رویترز، راتکلیف مدیرعامل بزرگ‌ترین شرکت خصوصی انگلیس است که سالانه ۶۰ میلیارد دلار از طریق تولید مواد پتروشیمی به ویژه محصولات شیمیایی و نفتی درآمد دارد. نشریه «ساندی تایمز» اعلام کرد راتکلیف به دنبال موفقیت شرکت اینئوس و دسترسی بیشتر به اطلاعات این شرکت که ۶۰ درصد سهام آن در اختیار بنیان گذارش است، به صدر فهرست ثروتمندترین فرد انگلیس صعود کرده‌است.  

ساندی تایمز که برای سی امین دوره، فهرست میلیونرهای انگلیسی را منتشر می کند گفته است ثروت ۱۰۰۰ ثروتمند اول انگلیسی به نسبت سال گذشته ۱۰ درصد افزایش داشته است و هم چنین با وجود زنان و کارآفرینان بیشتری در این لیست، تنوع بیشتری به چشم می خورد.

رابرت واتس- گردآورنده این فهرست- گفت: انگلیس در حال تغییر است و آن روزها که پول‌های از قبل به دست آمده و صنایع محدودی، فهرست ثروتمندان ساندی تایمز را به خود اختصاص می دادند گذشته است. اشراف و وارثان ثروت‌های هنگفت از این فهرست بیرون رفته‌اند و جای خود را به ارتشی از کارآفرینان خودساخته داده‌اند.  

به گفته این نشریه، لندن اکنون میزبان ۹۳ میلیونر است که در این شهر متولد شده، ساکن‌اند و یا مقر اصلی فعالیت آن‌ها در این شهر است و از این نظر در بین شهرهای جهان در رده نخست قرار دارد و نیویورک را پشت سر گذاشته است.