ملی پوش فوتبال ایران و آقای گل لیگ هلند هیچ علاقه‌ای به حضور در لیگ‌های خاورمیانه ندارد و دوست دارد در لیگی بازی کند که به پیشرفت فوتبالش کمک کند.

به‌ گزارش رتبه آنلاین از ‌ایسنا، علیرضا جهانبخش، آقای گل لیگ فوتبال هلند اظهار کرد: خدا را شکر شرایطم خوب است و روز به روز به دنبال پیشرفت هستم. هدف من این است که به سطح بالاتری برسم که به فوتبالم کمک کند. انتخاب آخر من هم آمدن به لیگ‌های خاورمیانه نیست. من می‌خواهم یک قدم رو به جلو بردارم که باعث پیشرفت در فوتبالم شود.

او در مورد پیشنهاداتش هم گفت‌: یکسری پیشنهادات به باشگاه‌ و مدیر برنامه‌هایم رسیده که می‌شود راحت راجع‌ به آنها صحبت کرد مثل پیشنهاد از چین، آمریکا یا لیگ‌های خاورمیانه. در این پیشنهادها بیشتر بحث‌های مالی مطرح است اما این‌ها اهداف من نیستند. به طور کلی هنوز صحبت جدی با مدیر برنامه‌هایم یا مسئولان باشگاه آلکمار انجام نداده‌ام و در حال‌ حاضر تصمیم دارم استراحت کنم تا در آینده بهترین تصمیم را بگیرم.

جهانبخش که در برنامه «تهران ورزشی» رادیو تهران صحبت می‌کرد، در ادامه‌ درباره این که کدام لیگ معتبر اروپایی از نظرش جذابیت دارد گفت‌: قاعدتا من از دوران کودکی به یک لیگ علاقه داشته‌ام و همیشه در فوتبالم سعی می‌کردم با هدفگذاری پیش بروم. تا امروز اهدافم خوب محقق شده‌اند. برای اهالی فوتبال واقعا لیگ‌هایی همچون انگلیس، آلمان و ‌اسپانیا جذابیت خاصی دارند و قاعدتا هر فوتبالیستی دوست دارد در این لیگ‌ها بازی کند اما من نمی‌خواهم در این مقطع قدم خیلی بزرگی بردارم که شاید برایم خوب نباشد. من می‌خواهم در باشگاهی باشم که نسبت به آن باشگاه و لیگ حس خوبی داشته باشم چرا که وقتی نسبت به باشگاه حس خوبی دارم می‌توانم عملکرد بهتری از خودم ارائه بدهم.

در ادامه‌ این گفت‌وگو فایل صوتی از سردار آزمون پخش شد که آقای گلی را به جهانبخش  تبریک گفت‌. جهانبخش اظهار کرد: از سردار تشکر می‌کنم. او پیش از این هم به من پیام داده و تبریک گفته بود. مطمئنا ما ایرانی‌ها که خارج از ایران بازی می‌کنیم همه تلاشمان این است که با انجام بهترین بازی‌ها باعث خوشحالی ایرانی‌ها شویم. سردار آزمون هم که عملکرد خیلی خوبی در تیمش داشته و در لیگ قهرمانان اروپا بازی کرده است. من هم از سردار و هم از سایر هم تیمی‌هایم تشکر می‌کنم که طی روزهای اخیر به من انرژی مثبت داده‌اند. قاعدتا اعتماد به نفسم بیشتر شده و این موضوع مسئولیت من را سنگین‌تر خواهد کرد.

ملی‌پوش فوتبال ایران با اشاره به این که تفاوت بزرگی میان شرایط هواداران در فوتبال ایران و کشورهای اروپایی وجود دارد، اظهار کرد: مساله‌ای وجود دارد که به نظر من مثبت هم نیست. در اروپا به هواداران اهمیت می‌دهند چرا که مردم باعث جذابیت فوتبال می‌شوند. در اروپا از اول فصل، بلیت  کل فصل به هواداران فروخته می‌شود. آنها امکانات خوبی دارند و با شور و شوق به ورزشگاه می‌روند. مردم در آن جا می‌دانند مسئولان باشگاه و ورزشگاه‌ها هر هفته‌ منتظرشان هستند تا از آنها به خوبی استقبال کنند اما طرفداران فوتبال در ایران شور و شوق بیشتری نسبت به اروپایی‌ها دارند اما متاسفانه امکانات پایین ورزشگاه‌های ما این شور و شوق را کم می‌کند. من در هلند به اروپایی‌ها در مورد داربی‌های ایران می‌گویم که مردم از شهرهای مختلف خودشان را به ورزشگاه می‌رساند. امیدوارم روزی امکانات ورزشگاه ما هم زیاد شود. در حال‌ حاضر هم نزدیک جام جهانی هستیم و ایجاد شور و شوق در بین مردم می‌تواند به تیم‌ ‌ملی کمک کند.

جهانبخش در پاسخ به این پرسش که آیا در هلند با رضا قوچان‌نژاد، دیگر ملی‌پوش ایرانی در ارتباط است یا خیر؟ گفت‌: بله. هر چند هفته‌ یک بار در مراسم یا مسابقاتی یکدیگر را می‌بینیم. البته رضا پدر شده و درگیرتر از قبل است.

ستاره تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در مورد شرایط تیم‌ ‌ملی و جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه هم تصریح کرد: همان طور که گفتم نقش مردم می‌تواند در عملکرد تیم‌ ‌ملی موثر باشد. انرژی مثبتی که بازیکنان از هوادارانمان می‌گیرند همیشه تاثیرگذار بوده است. گروه ما هم جذاب و هم سخت‌ترین گروه جام جهانی است. ما از اهالی فوتبال و هواداران انتظار داریم که ما را حمایت کنند و مثبت فکر کنند. در جام جهانی گذشته هر چند به آرژانتین باختیم اما هر چه داشتیم در آن بازی ارائه کردیم و همین موضوع مردم را خوشحال کرد. ما تیمی یک دل داریم. این یکدلی باید در میان کل خانواده‌ فوتبال باشد تا اقتدار فوتبال ایران را نشان دهیم.