بورس

بورس تهران امروز دوشنبه ۱۰ آذرماه را با رشد قابل توجه آغاز کرد و به پایان رساند و شاخص کل با ۳۸ هزار و ۶۵۶ واحد افزایش بر پله یک میلیون و ۴۶۵ هزار واحد ایستاد.

به گزارش رتبه آنلاین از همشهری آنلاین، در معاملات امروز بازار سرمایه تا ساعت ۱۲:۳۰ شاخص کل با ۳۸ هزار و ۶۵۶ واحد افزایش رقم یک میلیون و ۴۶۵ هزار واحد را بر روی نماگر اصلی بازار به ثبت رساند. شاخص کل با معیار هم‌وزن نیز با ۶۹۴۲ واحد افزایش به رقم ۴۱۷ هزار و ۷۸۸ واحد رسید. معامله‌گران امروز یک میلیون و ۸۹۲ هزار معامله به ارزش ۱۸۱ میلیارد و ۳۵۲ میلیون ریال انجام داده‌اند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، سرمایه گذاری غدیر،  س. نفت و گاز و پتروشیمی تامین، فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی چادرملو و معدنی و صنعتی گل گهر نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی بورس گذاشتند.

فرابورس نیز با ۴۲۵ واحد افزایش رقم ۱۸ هزار و ۲۶۱ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران این بازار امروز ۹۰۰ هزار و ۲۸۷ معامله انجام داده‌اند که ۵۹ میلیارد و ۸۲۰ میلیون ریال ارزش داشت.

بیمه پاسارگاد، پتروشیمی مارون، پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب آهن اصفهان، سرمایه گذاری صبا تامین، صنعتی مینو و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند.