رئیس فدراسیون ووشو با اشاره به اینکه رشته ووشو در ایران راه تکامل را به خوبی طی کرده و اکنون به یکی از قدرت‌های جهان تبدیل شده است، گفت: قهرمانی ووشوی ایران در جهان حاصل برنامه‌ریزی بیش از ۱۰ سال بود.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، «مهدی علی نژاد» در مجمع انتخاباتی هیأت ووشوی استان یزد گفت: قهرمانی ایران در مسابقات جهانی و پایان دادن به سلطه طولانی مدت چین، حاصل برنامه‌ریزی بیش از ۱۰ سال بود که به ثمر نشست و یک اتفاق تاریخی و به یادماندنی برای ووشوی ایران رقم خورد.

وی افزود: با برنامه‌ریزی و تلاش می‌شود در دنیا حرف برای گفتن داشت و ما این را ثابت کردیم که استعدادهای خوبی در کشور داریم و توانستیم بر بام دنیا بایستیم.

رئیس فدراسیون ووشو اظهار کرد: استان یزد هم پتانسیل‌های خوبی در رشته ووشو دارد که استعدادیابی و قهرمان‌پروری لازم و ضروری است.

علی نژاد ادامه داد: همچنین مربیان استان هم باید با حضور در دوره‌های مختلف علوم و دانش خود را به روز کنند و با برگزاری اردوهای مشترک با استان‌های همجوار سطح کیفی ووشوکاران یزدی ارتقا پیدا کند.

وی در ادامه به برگزاری اولین دوره المپیاد استعدادهای برتر اشاره و تصریح کرد: استان یزد به خوبی در این المپیاد حاضر شد و در حضور استان‌های پرجمعیت و مدعی توانست عنوان خوب ششمی را بدست آورد که امیدوارم در المپیاد سال جاری سهم مدال‌های ووشو استان یزد نیز پررنگ باشد.

رئیس فدراسیون ووشو در پایان ابراز امیدواری کرد: با جذب خیرین و اعتبارات مورد نیاز هرچه سریع‌تر شاهد ساخت و بهره‌برداری از سالن و خانه ووشو استان یزد نیز باشیم و روز به روز این رشته در این استان ارتقا و توسعه پیدا کند.

«مسعود شریعتی» مدیر کل ورزش و جوانان استان هم در این مجمع با بیان اینکه ووشو یک ورزش مهیج و پرمخاطب است که بر چابکی، حرکات طبیعی و انفجاری متمرکز است، افزود: امید است که با تلاش بیشتر مسئولان هیأت، ووشو استان یزد به جایگاه واقعی خود برسد.

وی با تاکید بر اینکه ووشوی یزد باید به یکی از قطب‌های کشور تبدیل شود، عنوان کرد: تمام تلاش اداره کل بر فراهم کردن زمینه‌های توسعه و گسترش رشته‌های مختلف و موفقیت ورزشکاران و تیم‌های استان در رقابت‌های مختلف کشوری و بین المللی است.

شریعتی ادامه داد: توجه به بخش بانوان را هم باید مد نظر قرار داد و برای توسعه این رشته در بخش بانوان نیز تلاش کرد.

در این مجمع انتخاباتی احمد زارع‌پور اشکذری با حداکثر آرا به مدت چهار سال سکاندار این رشته ورزشی در استان یزد شد.