یکشنبه 27 خرداد 1403
خانهخبرخواندنی‌ها10 کتاب پرفروش تمام دوران: کشف قدرت داستان سرایی

10 کتاب پرفروش تمام دوران: کشف قدرت داستان سرایی

فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های تمام دوران شامل مجموعه‌ای متنوع از عناوین است، از شاهکارهای ادبی کلاسیک گرفته تا رمان‌های هیجان‌انگیز معاصر و رمان‌های کودکان. هر اثر یک نگاه اجمالی منحصر به فرد به تکامل خلاقیت و تفکر انسان و همچنین تغییر ذائقه و ارزش های خوانندگان در سراسر جهان ارائه می دهد. از آثار شکسپیر تا هری پاتر، این کتاب‌ها تخیل و قلب میلیون‌ها خواننده را تسخیر کرده‌اند و داستان‌های آن‌ها همچنان گرامی داشته می‌شوند و تا به امروز خوانده می‌شوند. بدون هیچ مقدمه ای، در اینجا پرفروش ترین کتاب های تمام دوران آمده است.

توجه: فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های تمام دوران، عمدتاً به دلیل دشواری در دستیابی به ارقام فروش قابل اعتماد، دارای تغییراتی است. با این حال، کتاب‌های زیر اغلب در رتبه‌های برتر فهرست‌های گردآوری‌شده توسط منابع مختلف فهرست شده‌اند و میلیون‌ها نسخه در سراسر جهان فروخته شده‌اند.

1-کشتن مرغ مقلد اثر هارپر لی

کشتن مرغ مقلد رمانی نوشته هارپر لی است که در سال 1960 منتشر شد. داستان دختر جوانی را روایت می کند که در یک شهر کوچک جنوبی در دهه 1930 بزرگ می شود و دوستی او با مرد سیاه پوستی که به دروغ متهم به یک جنایت شده است. در زمان و مکانی که جداسازی و نژادپرستی امری عادی بود، لی به موضوعات تعصب، عدم تحمل و شفقت از نگاه قهرمان جوانش می پردازد. وی برای نوشتن این رمان در سال ۱۹۶۴ میلادی، جایزه پولیتزر را به دست آورد.

کشتن مرغ مقلد

2-انگورهای خشم نوشته جان اشتاین بک

The Grapes of Wrath رمانی نوشته جان اشتاین بک است که در سال 1939 منتشر شد. داستان خانواده ای از کشاورزان مستاجر آواره در رکود بزرگ آمریکا را روایت می کند. خانواده این کتاب پس از از دست دادن مزرعه خود به دلیل خشکسالی، سفری طولانی را برای یافتن زندگی بهتر در کالیفرنیا آغاز می کنند، اما در طول راه با مشکلات بیشتری روبرو می شوند. تصویر واضح استاین بک از داستان انسانی پشت رکود بزرگ، انگورهای خشم را به یکی از تأثیرگذارترین و مورد احترام ترین رمان های ادبیات آمریکا و در نتیجه یکی از پرفروش ترین کتاب های تمام دوران تبدیل کرده است.

انگورهای خشم

3-هری پاتر و سنگ فیلسوف اثر جی.کی. رولینگ

هری پاتر و سنگ فیلسوف (که گاهی با عنوان هری پاتر و سنگ جادو نیز شناخته می شود) رمانی نوشته جی.کی. رولینگ، منتشر شده در سال 1997. این اولین کتاب از مجموعه محبوب هری پاتر است که داستان جادوگر جوانی را دنبال می‌کند که کشف قدرت جادویی‌اش او را وارد ماجراجویی حماسی می‌کند تا ولدمورت جادوگر تاریک قدرتمند را شکست دهد. داستان مهیج و جذاب کتاب، و همچنین شخصیت‌ها و فضای خوب آن، آن را به یک پدیده جهانی با محبوبیت پایدار برای بیش از دو دهه تبدیل کرده است.

4-سه گانه ارباب حلقه ها اثر جی آر آر تالکین

سه گانه ارباب حلقه ها یک اثر ادبی کلاسیک است که توسط J.R.R. تالکین، شامل سه رمان است که داستان تلاشی برای از بین بردن یک حلقه شیطانی یک ارباب تاریک قدرتمند را روایت می کند. از این سه گانه با دنیای پیچیده، شخصیت های جالب و مضامین جاودانه اش به عنوان یکی از محبوب ترین و تاثیرگذارترین آثار تخیلی فانتزی نام می برند. دامنه وسیع و توانایی باورنکردنی آن در جلب خوانندگان به داستان، آن را برای دوستداران فانتزی و خوانندگان معمولی به طور یکسان ضروری کرده است.

سه گانه ارباب حلقه ها

5-ناطور دشت اثر جی دی سالینجر

ناطور دشت رمانی نوشته جی. که در سال ۱۹۵۱ منتشر شد با سبک منحصر به فرد برای نسل ها تخیل خوانندگان را به خود جلب کرده است و آن را به رمانی نمادین و پرخواننده تبدیل کرده است.

ناطور دشت

6-هری پاتر و تالار اسرار نوشته جی.کی. رولینگ

هری پاتر و تالار اسرار رمانی نوشته جی.کی. رولینگ، منتشر شده در سال 1998. این دومین کتاب از مجموعه هری پاتر است که ماجراهای هری را دنبال می کند، در حالی که او سال دوم خود را در مدرسه جادوگری و جادوگری هاگوارتز می خواند. هری همراه با دوستانش با چالش های جدیدی از جمله موجودی مرموز روبرو می شود که دانش آموزان را به وحشت می اندازد. داستان و شخصیت ها مانند نسخه قبلی خود، قلب طرفداران پیر و جوان را به دست آورده است و آن را به یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین مجموعه کتاب ها تمام دوران است.

7-هری پاتر و زندانی آزکابان اثر جی.کی. رولینگ

هری پاتر و زندانی آزکابان رمانی نوشته جی.کی. رولینگ، منتشر شده در سال 1999. این سومین کتاب از مجموعه هری پاتر است، پس از سال سوم هری در هاگوارتز، زیرا او با یک دشمن جدید و خطرناک، سیرویس بلک، مردی که والدین هری را به ولدمورت جادوگر تاریک خیانت کرد، روبرو می شود. در حالی که هری برای زنده ماندن و آوردن مقصر واقعی به عدالت تلاش می کند، باید با چالش های دوران نوجوانی و آگاهی رو به رشد خود از سرنوشت خود نیز روبرو شود.

8-سپس هیچ کدام باقی نماندند آگاتا کریستی

سپس هیچ کدام باقی نماندند، رمانی نوشته آگاتا کریستی است که در سال 1939 منتشر شد. این یک داستان اسرارآمیز است که به دنبال یک گروه ده نفری است که به جزیره ای منزوی دعوت می شوند، جایی که پس از دریافت نامه ای عجیب و غریب در مورد دعوت از آنها، مظنون تحقیقات قتل می شوند. به جزیره داستان پر از تعلیق، پیچش‌های داستانی و نتیجه‌گیری تکان دهنده است که آن را به یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های معمایی در تمام دوران تبدیل کرده است.

9-تار شارلوت اثر E.B. وایت

وب شارلوت رمانی نوشته E.B. وایت، منتشر شده در سال 1952. داستان خوکی به نام ویلبر و دوستی او با عنکبوت به نام شارلوت است که از ویلبر در برابر آسیب محافظت می کند و درس ارزشمند زندگی را به او می دهد. وب شارلوت با روایت شیرین و ساده، مضامین کوبنده و شخصیت های دوست داشتنی، به اثری کلاسیک در ادبیات کودکان تبدیل شده است. پیام قدرتمند دوستی و مراقبت از دیگران قلب خوانندگان در هر سنی را تحت تأثیر قرار می دهد و آن را به یکی از محبوب ترین کتاب های تمام دوران تبدیل کرده است.

تار شارلوت

10-گتسبی بزرگ اثر اف اسکات فیتزجرالد

گتسبی بزرگ رمانی نوشته F. Scott Fitzgerald است که در سال 1925 منتشر شد. این رمان داستان تعقیب جی گتسبی مرموز دیزی بوکانن و تلاش او برای تثبیت خود در جامعه آمریکا را روایت می کند. کاوش رمان در مضامینی از جمله ایده آل سازی رویای آمریکایی، نیروهای فاسد ثروت، و جستجوی عشق، آن را به اثری نمادین در ادبیات آمریکا و یکی از ده کتاب پروفروش تاریخ تبدیل کرده است.

یادداشت: برخی منابع، شازده کوچولو اثر آنتوان دو سنت اگزوپری و صد سال تنهایی اثر گابریل گارسیا مارکز را در میان ده کتاب پرفروش تاریخ فهرست کرده‌اند. با این حال، ارقام متناقض برای اعداد فروش و تغییرات در لیست های منابع دیگر تعیین رتبه دقیق برای این عناوین و بسیاری دیگر از عناوین محبوب را دشوار می کند.

بیشتر بخوانید:

کتابی که کودکان را با انجام معامله و هنر مذاکره آشنا می‌کند


و این پایان فهرست 10 کتاب پرفروش تمام دوران است. برخی از آثار موجود در این لیست آثار کلاسیک مدرن هستند و برخی خود سالیان سال است که نسل به نسل خوانندگان را به خود جذب می‌کنند. به هر حال، واضح است که این کتاب‌ها اثر قابل توجهی در دنیای ادبیات به جای گذاشته‌اند و داستان‌ها و مضامین آن‌ها با خوانندگان سراسر جهان طنین‌انداز شده است.

منابع:

en.wikipedia.org

تعیین دقیق ارقام فروش کتاب‌های کلاسیک مانند کشتن مرغ مقلد و… دشوار است، بنابراین این اطلاعات در منابع مختلف ممکن است متفاوت باشند.

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید