یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مشاوره منابع انسانی جهان به نام Mercer، با در نظر گرفتن مزایای شغلی یک کارمند و با احتساب ۱۰ سال سابقه کاری و پنج روز کار در هفته، مطالعاتی را در خصوص تعطیلات آنها انجام داد. نتایج این مطالعه در قالب یک رده‌بندی منتشر شد.

به گزارش رتبه آنلاین به نقل از فرصت امروز، در ادامه مطلب خواهیم دید کدام کشور‌ها بیشترین روزهای تعطیل را دارند. فهرست ۱۰کشور که در میان سایر کشور‌ها بیشترین میزان دست و دلبازی را در تعطیل کردن به خرج می‌دهند به شرح زیر است که از شماره ۱۰تا رتبه یک مرتب شده است.

ایتالیا و نیوزیلند با ۳۱ روز، مقام دهم

در نیوزیلند تمام کارمندان به ازای ۱۲ ماه کاری، حق استفاده از ۴ هفته مرخصی با حقوق را دارند. دولت ۱۱ روز را نیز به‌ عنوان تعطیلی رسمی مشخص کرده است. ایتالیا نیز در مجموع با ۳۱ روز تعطیلی با حقوق، دارای وضعیتی مشابه است.

لتونی و جمهوری چک با ۳۲ روز، مقام نهم

کارمندان اهل چک ۲۰ روز مرخصی با حقوق دارند و تعطیلات رسمی‌شان هم ۱۲ روز است. کشور لتونی هم با ۳۲ روز در همین رده جای می‌گیرد.

مجارستان، آفریقای جنوبی و اسلوونی با ۳۳ روز، مقام هشتم

تعطیلات در کشور مجارستان بسته به سن کارمندان محاسبه می‌شود و حداقل آن ۲۰روز است. ۲۳روز برای افراد ۳۳ساله و در نهایت ۳۰ روز برای ۴۵ساله‌ها. ۱۰روز تعطیلی رسمی هم توسط دولت مقرر شده است. در آفریقای جنوبی صحبت از ۲۱روز مرخصی با حقوق و ۱۲روز تعطیلی رسمی است. در اسلوونی کارمندان ۲۰روز مرخصی با حقوق و ۱۳روز تعطیلی رسمی دارند.

دانمارک و کره‌جنوبی با ۳۴ روز، مقام هفتم

در دانمارک کارکنان ۲۵ روز در سال مرخصی با حقوق دارند و دولت نیز ۹روز تعطیلی رسمی مقرر کرده است. در کره‌جنوبی تعطیلات سالانه با سابقه کار و تجربه افراد محاسبه می‌شود. بعد از ۱۰ سال، ۱۹ روز تعطیلات تعلق می‌گیرد و ۱۵ روز تعطیلی هم برای افراد دیگر با سابقه‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود.

نروژ، لوکزامبورگ، پرتغال، قبرس و اسلواکی با ۳۵ روز، مقام ششم

کارمندان این کشور‌ها با ۳۵ روز تعطیلی از خوشحال‌ترین مردم دنیا هستند. مردم نروژ و لوکزامبورگ از ۲۵ روز مرخصی با حقوق بهره‌مندند و ۱۰ روز تعطیلی رسمی دارند. برای کشور پرتغال، ۲۲ روز مرخصی با حقوق و ۱۳ روز تعطیلی رسمی محاسبه شده است. این رقم برای کارکنانی که غیبت ناموجه نداشته باشند از یک تا سه روز هم افزایش می‌یابد. ۲۰ روز تعطیلی با حقوق و ۱۵ روز تعطیلی رسمی نیز برای کشور‌های قبرس و اسلواکی در نظر گرفته شده است.

بریتانیا، لهستان، سوئد و اسپانیا با ۳۶ روز، مقام پنجم

از آوریل ۲۰۰۹، انگلیسی‌ها از ۲۸ روز مرخصی با حقوق و ۸ روز تعطیلی رسمی برخوردار شده‌اند. لهستانی‌ها حق دارند از ۲۶ روز تعطیلی با حقوق و ۱۰ روز تعطیلی رسمی استفاده کنند. کارمندان سوئدی هم همین شرایط را دارند در حالی‌که در اسپانیا ۲۲ روز مرخصی با حقوق و ۱۴ روز تعطیلی رسمی است. ژاپنی‌ها نیز ۲۰ روز مرخصی با حقوق و ۱۶ روز تعطیلی رسمی دارند.

یونان با ۳۷ روز، مقام چهارم

کارکنان یونانی ۲۵ روز تعطیلی در سال دارند و این در صورتی است که ۱۰ سال سابقه کار نزدِ یک کارفرما یا ۱۲ سال سابقه کار نزد کارفرمایان متفاوت داشته باشند. تعطیلات رسمی این کشور نیز ۱۲ روز است.

جمهوری مالت و اتریش با ۳۸ روز مقام سوم

اهالی مالت ۱۴ روز تعطیلی رسمی و ۲۴ روز مرخصی با حقوق دارند. البته نباید فراموش کرد که آنها ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کنند. اتریشی‌ها نیز دارای ۲۵ روز مرخصی با حقوق و ۱۳ روز تعطیلی رسمی هستند.

فنلاند، فرانسه و روسیه با ۴۰ روز، مقام دوم

فنلاندی‌ها و فرانسوی‌ها پنج هفته تعطیلات در سال دارند. دولت‌شان ۱۰روز تعطیلی رسمی مقرر کرده و کارکنان ۳۰‌روز مرخصی با حقوق دارند. این دو کشور به‌صورت مشترک رده دوم لیست را اشغال کرده‌اند.

برزیل و لیتوانی با ۴۱ روز، مقام اول

کارکنان برزیلی ۳۰ روز مرخصی با حقوق در سال، علاوه بر ۱۱ روز در نظر گرفته شده برای تعطیلات رسمی دارند. این کشور با ۴۱ روز تعطیلی در سال در رده اول جای گرفته است.

اما جالب است بدانید که کشور‌های آسیایی گاهی به اندازه انگشت‌های دست تعطیلی رسمی دارند! در فیلیپین و تایلند کارمندان حق پنج الی شش روز تعطیلی در سال را دارند. این رقم در چین به ۱۰ روز می‌رسد.

در اندونزی و هند با ۱۲ روز تعطیلی، وضع کمی بهتر است و این تعطیلی‌ها در ویتنام، هنگ کنگ و سنگاپور به ۱۴ روز می‌رسد.

در کشورهای آمریکای شمالی کار نکنید. مسئله تعجب برانگیز دیگر این است که کانادا نیز با ۱۰ روز تعطیلی برای کارمندان، هم‌ردیف کشور‌های آسیایی قرارگرفت.

برزیل با ۴۱ روز و ایتالیا با ۳۱ روز به ترتیب بیشترین و کمترین تعطیلی را در میان کشورهای این فهرست دارند