پنج‌شنبه 18 خرداد 1402
Homeبازار پولی مالیکشف و جمع آوری 235 هزار دستگاه استخراج رمزارز غیر مجاز!

کشف و جمع آوری 235 هزار دستگاه استخراج رمزارز غیر مجاز!

به گزارش رتبه آنلاین از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، در آخرین هفته از تیرماه امسال، 63 مرکز استخراج رمزارز غیرمجاز کشف و 714 دستگاه ماینر قاچاق به‌دست‌آمده از این مراکز ضبط و تحویل مقام‌های قضایی شد.

این مراکز با ظرفیت 1499 کیلووات با استفاده از برق غیرمجاز به استخراج رمزارز مشغول بودند.

سهم گزارش‌های مردمی از کشفیات 47 درصد بود که بیانگر رشد خوبی نسبت به هفته‌های پیشین است.

هر دستگاه استخراج بیت‌کوین (ماینر) به‌صورت متوسط توان مصرفی به‌اندازه پنج یخچال 20 فوت و چهار کولر آبی دارد و به همین دلیل استخراج‌های غیرمجاز به دلیل ایجاد اختلال در شبکه توزیع، می‌تواند باعث بروز آسیب به وسایل برقی شهروندان شود.

هم‌وطنان می‌توانند در صورت مشاهده تخلف، موارد را از طریق سامانه اینترنتی سمات به آدرس https://www.tavanir.org.ir/samaat  و یا اپلیکیشن برق من گزارش کنند که پس از بررسی و صحت سنجی گزارش، به افشاکنندگان پاداش نقدی تعلق می‌گیرد و اطلاعات افشاکنندگان (سوت‌زنان) محرمانه باقی می‌ماند.

انجام مانورهای شناسایی و جمع‌آوری مراکز رمز ارزهای غیرمجاز، انجام بازرسی‌های محلی و موردی به‌منظور شناسایی و جمع‌آوری مراکز غیرمجاز، استفاده از گزارش‌های مردمی در خصوص شناسایی این مراکز غیرمجاز، ایجاد امکان دریافت گزارش مردمی از طریق اپلیکیشن برق من، استفاده از روش‌های فنی برای کشف مراکز غیرمجاز استخراج رمزارز، هماهنگی با پلیس امنیت اقتصادی ناجا و هماهنگی با دادستانی کل کشور اهم اقدام‌های انجام شده برای جمع‌آوری مراکز غیرقانونی استخراج رمز ارزها است.

رمزارز گونه‌ای پول دیجیتال است که در آن تولید واحد پول و تأیید اصالت تراکنش پول با استفاده از الگوریتم‌های رمزگذاری کنترل شده و معمولاً به طور نامتمرکز و بدون وابستگی به یک بانک مرکزی کار می‌کند.

اخبار مرتبط

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

بیشترین بازدید