طبق مطالعه صورت گرفته در کمیسیون اروپا از میان تمام کشورهای عضو اتحادیه، فرانسه بیشترین تعداد افراد مبتلا به دیابت مزمن را به خود اختصاص داده است.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، طبق گزارش این کمیسیون که همزمان با روز جهانی دیابت منتشر شد، حدود ۳۳ میلیون شهروند اتحادیه اروپا از این بیماری رنج می‌برند.

این مطالعه نشان می‌دهد از هر ۱۰ فرانسوی (۱۰ درصد) یک نفر به دیابت مزمن مبتلا است. پس از فرانسه نیز ۹.۳ درصد شهروندان پرتغال و ۹.۲ درصد از شهروندان یونان از این بیماری رنج می‌برند.

اما در طرف مقابل تنها ۴.۴ درصد شهروندان لیتوانی و ۴.۶ درصد شهروندان دانمارک و ایرلند به دیابت مزمن مبتلا هستند. همچنین ۴.۷ درصد شهروندان لتونی، ۴.۸ درصد رومانی‌ها و سوئدی‌ها و ۴.۹ درصد اتریشی‌ها نیز دیابت دارند.

در این گزارش آمده است که هیچ تفاوت چشمگیری بین زنان و مردان مبتلا به این بیماری مشاهده نمی‌شود اما تنها با بالا رفتن سن، سهم افراد مبتلا به دیابت مزمن بیشتر می‌شود.

طبق این مطالعه در میان افراد ۶۵ تا ۷۴ ساله در اتحادیه اروپا، ۱۶.۳ درصد مبتلا به دیابت مزمن هستند. در گروه سنی ۷۵ سال یا بالاتر، این رقم به ۱۹.۶ درصد می‌رسد. برای گروه‌های سنی زیر ۴۵ سال نیز این رقم زیر ۲ درصد است.

به گزارش یورونیوز، اما رابطه تحصیلات و افراد مبتلا به دیابت مزمن نیز در این تحقیق مورد ارزیابی قرار گرفته است به طوری که ۱۰.۸ درصد افراد با سطح تحصیلات پایین مبتلا به این بیماری گزارش شده‌اند. میزان افراد مبتلا به این بیماری با سطح متوسط تحصیلات ۵.۷ درصد گزارش شده و تنها ۴.۴ درصد افراد با تحصیلات بالا در این مطالعه مبتلا به دیابت مزمن بوده‌اند.