به نظر می‌رسد که فولکس واگن تصمیم خود برای احداث کارخانه و راه‌اندازی خط تولید خودرو در ترکیه را تحت‌تاثیر انتقادات بین‌المللی به تعویق انداخته است.  

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، فولکس واگن که یکی از بزرگترین شرکت‌های خودروسازی در اروپا و جهان به شمار می‌رود، به تازگی اعلام کرده است که تصمیم خود برای احداث و راه‌اندازی کارخانه و خط تولید خودرو در ترکیه تحت تاثیر حمله نظامی دولت این کشور به سوریه و انتقادات شدید بین‌المللی علیه این اقدام، را به تعویق خواهد انداخت.

فولکس‌واگن که بیشترین سهم فروش خودرو در اروپا را به خود اختصاص داده است، به نظر می‌رسد که در مورد احداث کارخانه اختصاصی در استان مانیسا در غرب خاک ترکیه اندکی به شک و تردید افتاده است به گونه‌ای که بر اساس گزارش رویترز، این احتمال وجود دارد که به طور کلی پروژه مذکور منحل اعلام شود.

سخنگوی این خودروساز بزرگ آلمانی به تازگی در این خصوص خاطرنشان کرده است: ما شرایط مختلف را با دقت فراوان تحت بررسی قرار می دهیم تا برای اقدامات آتی شرکت تصمیم گیری کنیم.

اخبار و گزارش‌های منتشر شده پیشین نشان می داد که مقاماتی بلندپایه از فولکس واگن برای انجام مذاکرات نهایی به ترکیه سفر کرده و با مقامات مربوطه در این کشور به منظور احداث و راه اندازی یک کارخانه اختصاصی تولید محصولات این شرکت آلمانی رای زنی و گفت و گو کرده اند.

گفته می شد احداث این کارخانه نیازمند به سرمایه گذاری به ارزش حدود دو میلیارد یورو است.

فولکس‌واگن یکی از برندهای محبوب و پرطرفدار خودرو در میان شهروندان و مشتریان ترکیه ای به شمار می‌رود که تجربه‌های مثبت و موفقیت‌آمیزی در تولید اتوبوس های MAN در این کشور نیز دارد.