رئیس کمیته ملی المپیک روز سه‌شنبه در پیامی با تبریک آغاز هفته تربیت بدنی، گفت: فعالیت ورزشی روزانه مردم علاوه بر سلامتی، به شتاب بخشیدن چرخ اقتصاد کشور در مسیر رشد و سازندگی کمک می کند.

به گزارش رتبه آنلاین، کیومرث هاشمی در این پیام نوشت: اگر چه هر ساله روز تربیت بدنی و ورزش از ۲۶ مهر ماه آغاز می‌شود و مردم و مسئولان در این ایام با فواید ورزش و اثرات مثبت آن برسلامت جامعه، فرهنگ و حتی اقتصاد کشور بیشتر آشنا می‌شوند، ولی بدون تردید در جامعه‌ای که ورزش روزانه در سبد کاری مردم قرار داشته‌باشد هر روز روز تربیت بدنی و ورزش است.

وی افزود: روز تربیت بدنی و ورزش فرصتی برای آشنایی هر چه بیشتر آحاد مردم با اهمیت و اثرات کاربردی آن در زندگی فردی و اجتماعی آنها است و بدون تردید اثرات غیر قابل کتمان توسعه ورزش همگانی و تربیت بدنی، در ورزش قهرمانی نیز به خوبی دیده خواهد شد.

رئیس کمیته ملی المپیک از تمامی استادان، معلمان، مدیران، مربیان و قهرمانان عرصه ورزش که هر یک نقش بی‌بدیلی در گرایش مردم و جامعه به سوی ورزش و سلامت جامعه دارند، تشکر و ضمن دعوت آحاد مردم به ورزش روزانه، برای تمامی تلاشگران این عرصه آرزوی موفقیت کرد.

هفته تربیت بدنی از امروز و با شعار «ورزش، سلامت، فرهنگ و امید» آغاز و تا دوم آبان ماه دارد.