افت شاخص کل بازار سهام با ریزش دلار همراه شده است و امروز نیز به دلیل فشار عرضه در نمادهای شاخص‌ساز شاخص کل بازار ۲٫۱۶ درصد افت کرد و دوباره وارد کانال یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد شد.

به گزارش رتبه آنلاین از تجارت نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام شاخص کل بازار تحت تاثیر معاملات منفی نمادهای شاخص‌ساز و صف‌های فروش زیاد بیش از ۲ درصد افت کرد و به یک میلیون و ۴۹۰ هزار واحد رسید.

در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهایی مانند فولاد، فملی، فارس و شبندر از سمت حقوقی‌ها حمایت شدند و تقریبا بیش از ۳۰ درصد معاملات این نمادها را حقوقی‌ها انجام دادند.

ارزش مجموع معاملات امروز به ۱۱،۵۶۹ میلیارد تومان رسید و این رقم نسبت به دیروز کاهش داشته است و این کاهش شاید به دلیل قفل شدن بازار در صف‌های فروش باشد.

افت شاخص و رسیدنش به محدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد با کاهش نرخ دلار همراه شد و به نظر می‌رسد نرخ دلار در روند نزولی است و بیشتر از اینها ریزش خواهد کرد.

حاصل جو هیجانی بازار سهام صف‌های فروش میلیونی در نمادهای شاخص‌ساز شده است و ریزش بازار فعلا ادامه‌دار است و به نظر می‌رسد تا زمان انتخابات امریکا بازار نوسانی است و باید به نحوی نرخ دلار تثبت شود.

در روند معاملات امروز بازار سهام نمادهای خودرویی وضعیت خوبی داشتند و در رنج مثبت معامله می‌شوند و همچنین در روند معاملات گروه سیمان نیز تحرکاتی مثبتی داشت.

در روند معاملات امروز بازار سهام شاخص هم‌وزن نیز نیم درصد ریزش داشت و این ریزش نشانگر کلیت قرمز بازار سهام است که در حالی که پیش‌بینی می‌شد تحرکات حقوقی‌ها در ابتدای روند معاملات بازار سهام را مثبت کند اما فشار عرضه بسیار زیاد بود و تقاضا جوابگوی این عرضه نبود.