جمعه 4 اسفند 1402
خانهخبراقتصادیموج خروج حقیقی‌های بورس از نمادهای بانکی +اینفو

موج خروج حقیقی‌های بورس از نمادهای بانکی +اینفو

بورس
در روز دوشنبه روند خروج پول حقیقی از بورس ادامه یافت و بیشترین خروج پول حقیقی را نمادهای بانکی ثبت کردند.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت 8 هزار و 94 واحدی به رقم یک میلیون و 216 هزار و 700 واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز 715 واحد پائین آمد و در سطح 431 هزار و 749 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس 40 واحد افت کرد و به رقم 17 هزار و 780 واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

امروز «فارس»، «فولاد» و «ونیکی» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند. در مقابل نمادهای فایرا، کاوه و وبملت سبزپوش‌های بازار امروز بودند که بیشترین مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس شستا صدرنشین است و شپنا و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز آریا، بگیلان و بپیوند پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

خروج پول حقیقی

در روز دوشنبه بار دیگر شاهد خروج پول حقیقی از بورس بودیم و ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار به 478 میلیارد تومان بالغ شد. در معاملات امروز بیشترین خروج پول حقیقی را نمادهای بانکی ثبت کردند. بیشترین رقم به سهام بانک تجارت (وتجارت) تعلق داشت که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی آن 52 میلیارد تومان بود. پس از وتجارت، وبصادر (بانک صادرات) و وبملت (بانک ملت) بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

رشد ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 43 هزار و 67 میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه 556 درصد افزایش یافته است که بیش از 39 هزار میلیارد تومان معادل 90 درصد به اوراق مشارکت اختصاص داشت. ارزش معاملات خرد نیز با افزایش 120 درصدی نسبت به روز گذشته به رقم 2 هزار و 536 میلیارد تومان رسید.

رشد ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز یکشنبه 25 درصد افزایش یافت و در رقم 69 میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز 15 درصد کاهش یافت و 4 هزار و 311 میلیارد تومان شد.

امروز شرکت پگاه گیلان (با نماد معاملاتی غگیلا) با صف‌ خرید 40 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از غگیلا، ساراب (سیمان داراب) و شصدف (صنعتی دوده فام) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به کویر (فولاد کویر) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش 227 میلیارد تومانی داشت. پس از کویر، بنو (بیمه تجارت نو) و سمگا (سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی)  بیشترین صف فروش را داشتند.

نقشه بورس بر مبنای ارزش معاملات

نقشه بورس 30 فروردین

 

 

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید