«اقتصاد مقاومتی؛ پایان وابستگی بخش خصوصی به دولت است»؛ این تعبیری است که عباس اخوندی وزیر راه و شهرسازی از اقتصاد مقاومتی دارد و معتقد است که باید حداقل میزان وابستگی به دولت شکل گیرد تا بخش خصوصی درخواست کمک از دولت نکند و حتی با تاکید بر عدم دخالت دولت تنها در پی ایجاد بازار رقابتی منصفانه از سوی دولت باشد.

به گزارش رتبه انلاین، این نگاه موضوعی است که برداشت وزیر راه و شهرسازی از اقتصاد مقاومتی است و می تواند راهگشای برخی از بخش هایی شود که در این سالها مدیریتش را بر عهده دارد. در ادامه گزیده ای از دیدگاه های او را می خوانید :

 

دوام کارکرد اقتصاد در تکانه ها

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: اقتصاد مقاومتی حداقل میزان وابستگی به دولت است، یعنی بخش خصوصی نه تنها درخواست کمک از دولت نکند بلکه با تاکید بر عدم دخالت دولت تنها در پی ایجاد بازار رقابتی منصفانه از سوی دولت باشد.

وی ادامه داد: آنچه از طرف مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی مورد تایید است دوام کارکرد اقتصاد در برابر تکانه‌های داخلی و بین‌المللی است. تاکید ایشان در جزئیات هم بر بهره‌وری، ارتقای توان تولید ملی، رقابت‌پذیری و حضور بخش خصوصی است.

وزیر راه وشهرسازی ادامه داد: حالا اگر می‌خواهیم به هر یک از این جزئیات ورود پیدا کنیم باید صاحب یک اقتصاد حرفه‌ای و تولیدی با قدرت رقابت‌پذیری و حداکثر بهره‌وری بر مبنای فعالیت‌های بخش خصوصی باشیم.

 

اقتصاد مقاومتی؛ پایان وابستگی

آخوندی گفت: اقتصاد مقاومتی حداقل میزان وابستگی به دولت است. یعنی سرانجام باید روزی برسد که بخش خصوصی نه تنها درخواست کمک از دولت نداشته باشد بلکه با تاکید بر عدم دخالت دولت تنها در پی ایجاد بازار رقابتی منصفانه از سوی دولت باشد.

این مقام مسئول با بیان اینکه بهره‌وری در اقتصاد مقاومتی نکته حائز اهمیتی است گفت: باید میزان وابستگی به یارانه به حداقل و قدرت رقابتی به حداکثر برسد. این در حالی است که برخی تعریف معکوس از اقتصاد مقاومتی دارند و فکر می‌کنند باید جلوی واردات را بگیریم و برای تولید یارانه دهیم،‌ در حالی که این برداشت با هیچ یک از ۱۶ اصل اقتصاد مقاومتی سازگار نیست.

وی تاکید کرد: از تمام شما مدیران درخواست دارم به دنبال اقتصاد رقابتی باشید و قبول کنید که باید برای گرفتن سهم جهانی خود به رقابتی کردن محصول خود بیاندیشیم.

 

رفع عدم تعادل‌های منطقه

وزیر راه و شهرسازی گفت: یکی از کارهایی که باید در اقتصاد مقاومتی انجام دهیم بحث رفع عدم تعادل‌های منطقه است. برهمین اساس تاکید دارم که حتما باید بنادر قدیمی‌تر نیز فعال شود و به بنادری مثل جاسک، میناب، تیاپ، سیریک و بندر لنگه توجه شود.

وی‌ با تاکید براینکه نهایتا مهم‌ترین انتظار ما از استان هرمزگان توسعه صادرات در تمام بخش‌ها است گفت: این استان به عنوان استانی برای سکوی صادرات معرفی می‌شود و می‌تواند نقش عمده‌ای در این باره داشته باشد. برهمین اساس پیشنهاد می‌کنم که کارگروهی در ستاد اقتصاد مقاومتی برای چگونگی افزایش صادرات ایجاد شود و اگر هم وجود دارد فعال‌تر شود و راه‌حل‌های خودرا به ما ارائه دهد.

وی با بیان اینکه پایبند به اصول اقتصاد مقاومتی هستیم، گفت: این را هم تاکید می‌کنم که چگونه با اقتصادی مقاومتی می‌توان در حوزه بین‌المللی ورود و ظهور داشته باشیم. باید سهم خود را از بازار رقابت جهانی به دست بیاوریم و کیک اقتصاد ایران را بزرگ کنیم نه اینکه هرکسی بخواهد تنها سهمی از کیک موجود را به خود اختصاص دهد.

 

افزایش بهره وری

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اجرای سیاست‌های کلی «اقتصاد مقاومتی» ابلاغی مقام معظم رهبری تصریح کرد: بر اساس این سیاست ها کلیدی ترین نکته، افزایش بهره وری بازنگری فرایند ها در بخش های مختلف است.

 

او  با اشاره به اینکه اصلی ترین بحث، کارایی فرایندهای انجام ماموریت در سازمان ها و شرکت های تابعه است، اظهار کرد: در طرح مدیریت ارتباط با شهروندان شبکه ای ایجاد شده است که مرحله به مرحله فرایندها دیده شده است.

وزیر راه و شهرسازی افزود: افزایش رضایت شهروندان مهمترین نتیجه ای است که از بازنگری فرایند ها انجام امور باید به دست آید. همچنین فرایندها از منظر کارایی برای شهروندان باید بازنگری شود.

وی تاکید کرد: یکی از محورهای اصلی ارتباط با شهروندان از طریق فناوری اطلاعات است که باید یکپارچگی بین فرایندها و استفاده از فناوری اطلاعات دیده شود.

آخوندی اظهار کرد: بهره وری به معنای رضایتمندی و رفاه شهروندان است و باید در مدیریت ارتباط با شهروندان این موضوع لحاظ و باید در این سیستم امکان دسترسی به اطلاعات مشترک فراهم شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص ایجاد نظام حاکمیت و یکپارچگی فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: اصلی ترین ماهیت تحول در یکپارچگی، تولید اطلاعات با محوریت انسان از جمله شهروندان و مدیران و اعضای جامعه است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: تا وقتی که رفتار سازمانی ما تغییر نکند یکپارچگی صورت نمی گیرد و یکپارچگی باید با فرایند تدریجی استقرار و شکل بگیرد.