قیمت خودرو در بورس واقعی می شود

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با عرضه خودرو در بورس این محصول با نرخ واقعی به فروش خواهد رسید.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: با عرضه خودرو در بورس این محصول با نرخ واقعی به فروش می‌رسد. منابع حاصل از مابه التفاوت نرخ هم صرف توسعه ناوگان عمومی و افزایش تولید خواهد شد.

به گزارش رتبه آنلاین از مهر، حجت الله فیروزی درباره طرح تحول صنعت و بازار خودرو، اظهارکرد: کلیات طرح تحول صنعت و بازار خودرو در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال این طرح در مجلس تعیین تکلیف شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ادامه داد: هدف اصلی طرح تحول صنعت و بازار خودرو، عرضه خودرو در بورس کالا است. با عرضه خودرو در بورس این محصول با نرخ واقعی به فروش خواهد رسید. در این صورت دیگر شاهد سو استفاده دلال‌ها و به وجود آمدن نرخ حاشیه بازار نخواهیم بود.

وی با بیان اینکه با عرضه خودرو در بورس شاهد افزایش کیفیت خودرو هم خواهیم بود، گفت: با عرضه خودرو در بورس، تعداد خودروهای تولیدی کشور هم افزایش می‌یابد، علاوه بر آن شاهد افزایش کیفیت خودروهای تولیدی هم خواهیم بود. سرمایه‌های سرگردان موجود در بازار که بعضاً در مسیر خرید و فروش طلا و ارز قرار می‌گیرد هم مدیریت می‌شود.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه افزود: از جمله مهم‌ترین اقداماتی که در راستای مدیریت بازار خودرو کشور باید انجام شود این است که با قیمت‌های حاشیه بازار خودرو مقابله شود. متأسفانه دلالان خودروی تولیدی کارخانه را به روش‌های مختلف خریداری و در بازار آزاد با چندبرابر نرخ می‌فروشند.

فیروزی تصریح کرد: دلیل این موضوع، مدل‌های ناکارآمد فعلی در عرضه خودرو است. خودرو باید به صورت شفاف و در اتاق شیشه‌ای بورس کالا آن هم با نرخ واقعی معامله شود.