صعود 11 هزار واحدی شاخص بورس در 30 دقیقه/ بزرگان بورسی سبز شدند

بورس امروز در نماد‌های بزرگ و شاخص ساز متعادل و مثبت آغاز به کار کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز، شاخص کل بورس تهران در شروع معاملات بازار سرمایه با رشد ۱۱۷۰۰ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۴۳۰واحد قرار گرفت. شاخص کل هم وزن اما سرخپوش شد و با ریزش ۷۵۶ واحدی ۴۷۱هزار و ۳۷۹واحد را ثبت کرد.

اثرگذارترین نمادها بر شاخص بورس

فملی، شستا، تاپیکو، شپنا ، کچاد، شتران و شبندر  اثرگذارترین نمادها در سبزپوشی شاخص هستند.

وضعیت نمادها در آغاز معاملات

شپنا در آغاز معاملات بورس تهران به سمت صف خرید. فراورده‌های نفتی با تعادل میان خریداران و فروشندگان مثبت داد و ستد می‌شوند. شپنا٬ شتران٬ شبندر٬ ونفت٬ شبهرن٬ شسپا و شنفت مثبت و متعادل معامله می‌شوند. شاوان٬ شرانل و شبریز با افزایش تقاضا همراه اند.

بازار امروز با افزایش تقاضا در نماد‌های بزرگ و شاخص ساز آغاز بکار کرد و اکنون شاهد پیشروی بیش از ۹ هزار واحدی شاخص کل هستیم.

در گروه خودرویی‌ها پیشتازی قیمت در نماد‌های خساپا و خودرو را شاهد هستیم. خودرو در قیمت ۳۳۵ تومان و خساپا در قیمت ۲۴۱ تومان در آستانه سقف قیمت قرار گرفتند. خبهمن در قیمت ۳۳۲۵ تومان صف خرید تشکیل داد.

در گروه فرآورده‌های نفتی شاهد افزایش تقاضا و رشد قیمت در نماد‌های بزرگ و تاثیر گذار گروه از جمله شپنا، شبندر، شتران و شبریز هستیم.

در گروه فلزی‌ها فولاد در قیمت ۱۳۸۰ تومان قرار دارد و رشد ۲ درصد را تجربه می‌کند. فملی در قیمت ۱۵۲۴ تومان رشد ۲ درصد دارد.

شستا در قیمت ۲۴۴۸ تومان رشد ۴ درصد دارد و در حال داد و ستد است.

در نماد‌های قابل معامله در گروه بانکی وپارس در مرز ۴۰۰ تومان قرار دارد. ونوین در قیمت ۵۴۹ تومان رشد ۱ درصد دارد.