شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۸ هزار واحدی مواجه شد.

به گزارش رتبه آنلاین از خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۸میلیارد و ۴۴۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۶هزار و ۲۲۲میلیارد تومان در بیش از ۵۳۹هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۸هزار و ۸۲۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۱۵۱هزار و ۸۴۱واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران،  فولاد مبارکه اصفهان و سرمایه گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو و سایپا با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۲۸۲واحد، کل (هم‌وزن) ۳۲۰۲واحد، قیمت (هم‌وزن) ۲۰۶۳واحد، آزاد شناور ۱۲۱۵۲واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۷۰۷۹ و ۱۵۷۱۲ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۴۵میلیون ورقه به‌ارزش ۸هزار و ۸۳۱میلیارد تومان در ۲۳۰هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۷۵واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۴۸۴واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، بیمه تجارت نو و صنعتی مینو شد و در مقابل شرکت‌های پلیمر آریا ساسول، زغال سنگ پرورده طبس و نفت ایرانول بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.