شاخص بورس در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۷هزار واحد افت کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۸میلیارد و ۸۲۰میلیون سهم و حق‌تقدم به‌‌ارزش ۹هزار و ۸۲۰میلیارد تومان در یک میلیون و ۱۳۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۷هزار و ۴۲۷واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۲۳۳هزار و ۶۱۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر افت دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و فولاد مبارکه اصفهان شد و در مقابل نمادهای معاملاتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و بانک تجارت با رشد خود مانع افت بیشتر شاخص بورس شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۴۵۴۷واحد، کل (هم‌وزن) ۱۹۱۵واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۲۵۲واحد، آزاد شناور ۲۴۳۲۵واحد و شاخص‌های‌ بازار اول و دوم ۱۷۵۰۴ و ۱۸۶۵۸ واحد افت کردند.

در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۱۹۸میلیون ورقه به‌ارزش ۱۱هزار و ۵۱۱میلیارد تومان در ۵۴۳هزار نوبت، آیفکس ۲۰۶واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۸۳۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگارد، صنعتی مینو و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل نمادهای معاملاتی سرمایه‌گذاری صبا تامین، سنگ آهن گهر زمین و تولید نیروی برق دماوند بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.