شاخص بورس 13 هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۳هزار واحد افت کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۱۳میلیارد و ۱۶۲میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزش ۲۱هزار و ۴۷۰میلیارد تومان در ۲میلیون و ۴۱۴هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۳هزار و ۷۹۹واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۳۲هزار و ۲۸۶واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران شد و در مقابل شرکت‌های ایران خودرو، سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی و بانک پاسارگاد با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روز منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۶۲۹واحد، کل (هموزن) ۴۰۶۹واحد، قیمت (هموزن) ۲۶۷۲واحد، آزاد شناور ۲۰۷۱۹واحد و شاخص‌های‌‌ بازار اول و دوم هم به ترتیب ۱۴۳۷۴ و ۱۰۴۱۲واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۷۱۲میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۵۲۴میلیارد تومان در ۶۹۲هزار و ۷۵۸نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۱۳واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۸۹۸واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی مارون و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی تندگویان، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و بیمه سامان تامین با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.