شاخص بورس 11 هزار واحد افت کرد/ حجم معاملات، ناامیدکننده

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۱۱ هزار و ۶۴۸ واحد افت کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از یک میلیارد و ۸۰۴میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۲۹۶میلیارد تومان در بیش از ۲۹۱هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۱ هزار و ۶۴۸واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۸۲هزار و ۸۷۴واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های خدمات انفورماتیک، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و فولاد آلیاژی ایران با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۳۰۳۲واحد، کل (هم‌وزن) ۱۵۳۳واحد، قیمت (هم‌وزن) ۹۹۹واحد، آزاد شناور ۱۳۲۸۷واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۹۴۱۲ و ۲۰۴۸۶ واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۸۱۰میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و ۸۳۹میلیارد تومان در ۱۳۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۱۹واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۸هزار و ۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های رایان هم افزا، صنایع ماشین‌های اداری ایران و بیمه معلم بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.