شاخص بورس 10 هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۱۰هزارواحدی روبرو شد.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۷میلیارد و ۹۶۶میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۸هزار و ۹۶۳میلیارد تومان در بیش از ۹۹۸هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد ۱۰هزار و ۲۷۳واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۲۱۰هزار و ۱۶۱واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پاایش نفت اصفهان، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، بانک پارسیان و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی مثبتی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۲۶۷۸واحد، کل (هم‌وزن) ۲۹۲واحد، قیمت (هم‌وزن) ۱۹۰واحد، آزاد شناور ۱۱۱۵۲احد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب ۸۸۳۵ و ۱۶۲۱۰ واحد رشد کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و ۲۶۴میلیون ورقه به‌ارزش ۷هزار و ۹۸۰میلیارد تومان در ۳۷۲هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۱۷هزار و ۱۱۹واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، بانک دی و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.