سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش بورس امروز/ صدرنشینی بوعلی در اولین روز معاملاتی

خالص تقاضا برای خرید سهام از رقم سه هزار و ۷۴۰میلیارد تومان عبور کرد، بیشترین سفارشات خرید برای صنعت محصولات شیمیایی به ثبت رسید.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادآنلاین، در ساعت ۱۰ و ۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۵۵۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۹۰۷میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به سه هزار و ۶۵۰میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید «بوعلی»، «فولاد» و «وپارس» به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام پتروشیمی بوعلی سینا ۶۸۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «فوکا»، «گشان» و «انرژی۱» در نوبت انتظار است.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع دو هزار و ۱۱۰میلیارد تومان (۴۶درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر ۷۵۰میلیارد تومان (۸۳درصد کل) می‌شود. همچنین حجم صف‌های خرید در ۷۵نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۳نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) به ۲۴.۸درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«محصولات شیمیایی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۹۷۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۵۳۰میلیارد تومان می‌شود. از سویی دیگر گروه «هتل و رستوران» با فشار فروش ۶۵میلیارد تومانی همراه است.

این جدول حدود ۴۳ درصد از پنج هزار و ۴۶۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هشت هزار و ۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۶۸درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۳هزار و ۵۳۰میلیارد تومان خواهد رسید.

برای مشاهده تصویر،  در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

صفهای خرید و فروش بورس 99.09.22

نقشه صفوف خرید و فروش سهام 99.09.22