دوشنبه 7 خرداد 1403
خانهخبراقتصادیسقوط قیمت سکه به زیر 11 میلیون

سقوط قیمت سکه به زیر 11 میلیون

سقوط قیمت سکه به زیر 11 میلیون
 قیمت سکه در معاملات پشت خط سقوط کرد تا نشانه از شروع کاهشی بازار سکه در روز 14 فروردین باشد.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز، احتمال جدی تر شدن مذاکرات با سایر اعضای برجام، سکه بازان را تا حدی از موقعیت خرید عقب رانده است. سکه بازان در معاملات پشت خطی روز جمعه،‌ نه تنها تمایل چندانی به خرید نداشتند که با قدرت بیشتری در موقعیت فروش قرار گرفته بودند. همین افزایش فروش ها موجب شد که مرز ۱۱ میلیون تومانی از دست برود و سکه در مقطعی حتی زیر ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان نیز معامله شود. فلز گران بهای داخلی در تاریخ ۱۱ فروردین در محدوده ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی قرار داشت و افت روز جمعه در معاملات پشت خطی،‌خبر از انتظارات کاهشی بازیگران سکه می دهد.

سکه

حباب سکه در میانه ۱۰ میلیون

ارزش ذاتی قیمت سکه در تاریخ ۱۱ فروردین در نزدیکی محدوده ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قرار داشت. این محدوده ۶۰۰ هزار تومانی از قیمت بازار فاصله داشت. در واقع سکه در تاریخ ۱۱ فروردین ماه ۶ درصد گران تر از ارزش ذاتی خود معامله می شد. قیمت سکه مدت هاست که حباب مثبت دارد.  در صورتی که دلار در روز شنبه کاهش قیمت را تجربه کند،‌ انتظار می رود که حباب فلز گران بهای داخلی نیز افت بیشتری را تجربه کند. بهای اونس طلا نیز در هفته های اخیر نه تنها نشانه افزایشی خاصی به بازیگران سکه نداد که عمدتا فلز گران بهای داخلی را  تحت فشار کاهشی قرار داد.

در صورت افت قیمت دلار به احتمال زیاد ارزش سکه های کوچک نیز افت خواهد کرد. نیم سکه در طول عید بعضا در مرز ۷ میلیونی مورد معامله قرار گرفت که بسیار با ارزش ذاتی آن فاصله داشت. با افزایش فعالیت بازیگران رسمی، احتمالا حباب سکه های کوچک نیز نزول پیدا خواهد کرد.

حباب سکه

 

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید