امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۷ هزار و ۹۱۸ میلیارد تومان رسید که بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان معادل ۷۵ درصد کل معاملات به اوراق مشارکت اختصاص داشت.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۱۴ هزار و ۱۳۸ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۷۴ هزار و ۶۷۱ واحد رسید.

شاخص هم وزن نیز ۴ هزار و ۱۳۵ واحد نزول کرد و در سطح ۴۰۶ هزار و ۵۷۴ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۸۹ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۷۵۷ واحد رسید.

 

سهم‌های تاثیرگذار

امروز «فملی»، «فولاد» و «وامید» نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص کل داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خساپا صدرنشین است و خودرو و فملی در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز کزغال، فگستر و کرمان پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

افت ارزش معاملات خرد

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۷ هزار و ۹۱۸ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌‌یکشنبه ۴۸۱ درصد افزایش یافته است. البته از این میزان بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان معادل ۷۵ درصد کل معاملات به اوراق مشارکت اختصاص داشت. ارزش معاملات خرد نیز با افت ۳۱ درصدی نسبت به روز گذشته به رقم ۲ هزار و ۵۳۳ میلیارد تومان رسید.

 

کاهش ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به پایان روز یکشنبه ۳۸ درصد کاهش یافت و در رقم ۱۴۵ میلیارد تومان ایستاد. ارزش صف‌های فروش نیز ۰٫۳ درصد افزایش یافت و ۳ هزار و ۳۹۴ میلیارد تومان شد.