چهارشنبه 22 فروردین 1403
خانهخبراقتصادیساخت بزرگترین پارک انرژی تجدیدپذیر جهان در هند

ساخت بزرگترین پارک انرژی تجدیدپذیر جهان در هند

ساخت بزرگترین پارک انرژی تجدیدپذیر جهان در هند

نخست وزیر هند پروژه ساخت مگاپارکی با ظرفیت تولید ۳۰ گیگاوات انرژی تجدیدپذیر که بزرگترین تاسیسات انرژی تجدیدپذیر جهان خواهد بود را افتتاح کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از ایسنا، دفتر نارندرا مودی، نخست وزیر هند اعلام کرد پارک انرژی تجدیدپذیر هیبریدی در منطقه کاچ ایالت گجرات، بزرگترین پارک تولید انرژی تجدیدپذیر در این کشور خواهد بود.

خبرگزاری فرانس پرس به نقل از نارندرا مودی نوشت: این پارک انرژی تجدیدپذیر هیبریدی با تولید ۳۰ هزار مگاوات نیرو، بزرگترین تاسیسات انرژی تجدیدپذیر در جهان خواهد بود.

طبق اعلام دفتر نخست وزیر هند، این پارک در زمینی به مساحت ۷۲۶۰۰ هکتار احداث می شود و یک منطقه اختصاصی برای تاسیسات ذخیره انرژی بادی و خورشیدی و یک منطقه انحصاری برای تولید انرژی بادی خواهد داشت.

آر کی سینگ، وزیر نیرو و انرژی تجدیدپذیر هند اوایل امسال گفته بود ۶۰ درصد از ظرفیت تولید برق هند تا سال ۲۰۳۰ از محل انرژی پاک تامین می شود. هند در دهه های آینده یکی از بازارهای برخوردار از نرخ رشد پرشتاب تقاضا برای انرژی خواهد بود و دستیابی به ظرفیت انرژی تجدیدپذیر ۵۱۰ گیگاوات را تا سال ۲۰۳۰ هدف گذاری کرده که شامل ۶۰ گیگاوات تولید برق آبی است.

وزیر نیروی هند در ژوییه اظهار کرده بود ظرفیت انرژی تجدیدپذیر هند شامل برق آبی و پروژه های در دست ساخت امسال حدود ۱۹۰ گیگاوات است.

بر اساس گزارش اویل پرایس، در گزارش دورنمای انرژی ۲۰۲۰ شرکت بریتیش پترولیوم (BP)، رشد انرژی اولیه هند تا سال ۲۰۵۰ در همه سناریوها پیش بینی شده است.

 

 

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید