ریزش کانالی قیمت دلار و درهم

ریزش کانالی قیمت دلار و درهم

 دلار و درهم با کاهش قیمت باز شدند. دلار در کانال ۲۸ و درهم در کانال ۷ هزار تومانی قرار گرفتند.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصاد نیوز، در ساعات ابتدایی معاملات بازار آزاد، قیمت دلار به محدوده‌ی ۲۸ هزار تومان وارد شد. از دوم مهرماه تاکنون دلار در کانال ۲۸ هزار تومانی باز نشده بود.

قیمت گشایش درهم امارات نیز امروز کمتر از ۸ هزار تومان باشد. قیمت‌های اولیه درهم با روند کاهشی نسبت به روز گذشته به کانال ۷ هزار تومانی رسید. در مجموع در نیمه ابتدایی روز قیمت دلار با رسیدن ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان نسبت به قیمت بسته شده روز قبل حدود ۳٫۶ درصد افت را تجربه کرده است. قیمت درهم نیز تا نزدیک ساعت ۱۲ ظهر با افت ۲٫۷ درصد مواجه شده است.با توجه به کاهش قیمت درهم در کانال هفت هزار پس از مدت ها نرخ دلار با درهم تا حدودی تطبق پیدا کرده است و به نظر کاهش قیمت در بازار دلار پشتوانه دارد.

دلار

همزمان صرافی ملی نیز در دومین اعلام قیمت خود از نرخ فروش دلار ۱۰۰ تومان کاست تا از مرز ۲۸ هزار تومان دورتر شود. در حال حاضر قیمت در صرافی ملی که نماد رفتار بازار ساز ارزی است ۲۷ هزار و ۸۸۰ تومان است. صرافی ملی به نمایندگی از بانک مرکزی قیمت خرید و فروش را برای دلار روزانه و در ساعت های مختلف اعلام می کند. این قیمت که نزدیک به قیمت بازار است با هدف سیگنال دهی قیمتی به بازار است. قیمت یورو نیز در صرافی ملی با ۱۰۰ تومان کاهش به ۳۲ هزار و ۸۵۰ تومان رسید.

برخی می گویند ریزش قیمت ها در بازار به دلیل تغییر انتظارات در بازار است و معامله گران برداشت می کنند قیمت ها در بازار به سقف رسیده بود زیرا توان عبور از مرز ۳۰ هزار را نداشت. برخی نیز حرف‌های شب گذشته رئیس کل بانک مرکزی را علامتی برای حمله بازار ساز به قیمت دلار عنوان می کنند و اعتقاد دارند معامله گران بازار پیش دستی کرده و با اصلاح قیمت قصد داشتند از ریزش خطی قیمت ها جلوگیری کنند. برخی دیگر از معامله گران نیز کاهش امروز را اصلاح طبیعی بازار می دانند و انتظار دارند در روزهای آتی بازار مجددا تغییر مسیر دهد.

گفته می‌شود ۲۸ هزار و ۷۰۰ تومان خط حمایت قیمتی مهمی است، اما رفتار معامله‌گران به روند قیمت‌گذاری بازارساز نیز بستگی دارد. باید ببینیم بازار ساز به این سطوح قیمتی توجه می‌کند یا خیر.

صبح امروز صرافی ملی نیز با کاهش ۴۷۰ تومانی قیمت دلار نسبت به قیمت بسته شده روز گذشته، نرخ‌ اعلامی دلار را با ۲۷ هزار و ۹۸۰ تومان آغاز کرد. قیمت یورو صرافی ملی نیز با کاهش ۴۵۰ تومانی، یک کانال پایین آمد و ۳۲ هزار و ۹۵۰ تومان اعلام شد.

همچنین قیمت سکه نیز با کاهش ۳٫۵ درصدی به ۱۴ میلیون تومان کاهش یافته است.