کاربران آی او اس و اندروید در فصل سوم ۲۰۱۷ بیش از ۲۶ میلیارد اپلیکیشن جدید دانلود کردند.

به گزارش رتبه آنلاین، موسسه تحقیقاتی App Annie در گزارشی نوشت بین ژوئن تا سپتامبر ۲۰۱۷ بیش از ۲۶ میلیارد اپلیکیشن توسط کاربران دانلود شده است که این رقم مربوط به دانلودهای جدید – و نه آپدیت یا دانلود مجدد – بوده و ۸ درصد رشد را در مقایسه با مدت مشابه ۲۰۱۶ نشان می‌دهد.

بر این اساس کاربران اندرویدی در فصل سوم ۲۰۱۷ بیش از ۳۲۵ میلیارد ساعت وقت صرف اپلیکیشن کرده‌اند (آمار جهانی منهای چین) که در این میان کشورهایی مانند هند، ویتنام و اندونزی رشد دو رقمی را در کارنامه خود به ثبت رساندند.

دانلود اپلیکیشن روی آی او اس نیز رشد ۸ درصدی را در این مدت تجربه کرده و چین،آمریکا و عربستان در صدر این رشد قرار دارند. در این گزارش رفع مسدودیت از اپلیکیشن‌های پیام رسان اجتماعی در عربستان و هجوم کاربران برای دانلود این نوع نرم افزارهای موبایلی را عامل رشد و توسعه سریع دانلود در این کشور اعلام کرد.

میزان هزینه کاربران روی اپلیکیشن نیز رقم قابل توجهی را در بر می‌گیرد. بر این اساس در فصل سوم سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۷ میلیارد دلار از طرف کاربران برای خرید اپلیکیشن یا محتویات بیشترداخل اپلیکیشن(App in purchase) هزینه شد که ۱۱ میلیارد دلار آن متعلق به آی او اس است. هر دو فروشگاه اپلیکیشنی اندرویدی و آی او اسی رشد ۲۵ درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال قبل تجربه کردند.

پیش بینی می شود فروش اپلیکیشن تا سال ۲۰۲۱ به رقم ۱۰۰ میلیارد دلار برسد.