بورس

 در معاملات امروز شاخص کل بورس بر شانه رشد قیمت نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز رشد کرد.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد ۱۰ هزار و ۲۶۸ واحدی به رقم یک میلیون و ۲۱۰ هزار و ۱۵۷ واحد رسید. این در حالی است که ۶۶ درصد نمادهای بازار افت قیمت داشتند و تنها قیمت نمادهای بزرگ و شاخص‌ساز افزایش یافت.

شاخص هم وزن نیز  ۲۹۲ واحد رشد کرد و در سطح ۴۳۲ هزار و ۳۴۳ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۳۲ واحد رشد کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۱۱۹ واحد رسید.

 

سهم‌های تاثیرگذار

در معاملات امروز نمادهای شپنا (شرکت پالایش نفت اصفهان) فولاد (فولاد مبارکه اصفهان) و شبندر (شرکت پالایش نفت بندعباس) بزرگان سبزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشتند.

شتران، نوری، فارس، مبین، وپاسار، پارس و جم دیگر نمادهای بزرگ بازار بودند که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس داشتند.

ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۶ هزار و ۹۴۳ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌دوشنبه ۴۳ درصد کاهش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز ۵ درصد افزایش یافت و به رقم ۶ هزار و ۱۹۲ میلیارد تومان رسید.

افت ارزش صف‌های خرید

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته ۷۵ درصد کاهش یافت و به رقم ۷۳ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۸ درصد کاهش یافت و ۳ هزار و ۵۴ میلیارد تومان شد.