نرم‌افزارهای مدیریت گذرواژه یکی از روش‌های توصیه شده توسط کارشناسان برای ارتقای امنیت سایبری حساب‌های کاربری افراد در فضای مجازی است که می‌تواند به کاربران در حفظ رمزعبور اکانت خود کمک کند.

به گزارش رتبه آنلاین ، این روزها که هر لحظه خبری از گوشه و کنار جهان مبنی بر حمله سایبری و هک حساب‌های کاربری رایانه و گوشی هوشمند نظیر ای‌میل، پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام به گوش می‌رسد، باید درباره افزایش امنیت سایبری حساب‌های کاربری خود دقت بیشتری کرده و اقدامات لازم را برای محافظت از اطلاعات شخصی خود انجام دهیم.

یکی از توصیه‌های کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به کاربران حساب‌های کاربری و شبکه‌های اجتماعی همواره بهره‌مندی و استفاده از نرم‌افزارهای کنترل و مدیریت گذرواژه است چراکه کاربران به واسطه آنها قادر خواهند بود امنیت سایبری و وضعیت حفاظت از حریم خصوصی حساب‌های کاربری خود را ارتقا دهند و از افشای اطلاعات خصوصی خود در فضای مجازی و نفوذ هکرها و مجرمان سایبری جلوگیری به عمل بیاورند.

یکی از مهم‌ترین اشتباهاتی که کاربران مرتکب می‌شوند، استفاده از یک گذرواژه برای حساب‌های کاربری مختلفشان است چراکه آن‌ها بر این باورند که انتخاب و یادآوری یک گذرواژه جداگانه برای حساب‌های کاربری متفاوت برایشان بسیار دشوار و ناممکن است. در این صورت، بهترین راهکار آن است که بجای استفاده از کلمات مشابه به هم از یک نرم‌افزار مدیریت رمزعبور که امنیت سایبری آن توسط سایت‌های معتبر تایید شده است، استفاده کنند.

بر اساس گزارش وب سایت سی‌نت، نام تعدادی از بهترین نرم افزارهای مدیریت گذرواژه و رمزعبور که توسط کارشناسان امنیت سایبری تایید شده، در فهرست زیر آمده است:

Keeper

۱Password

Blur

Sticky Password

Password Boss

LastPass

Dashlane

EnPass

LogmeOnce

RoboForm

Zoho Vault

True Key