دبیر شورای زکات کرمانشاه گفت: این استان سال گذشته ۲ برابر تعهد ۷۰ میلیارد ریالی را در جذب زکات داشته که از این لحاظ رتبه اول عملکرد در سطح کشور را کسب کرده است.

حسین خدرویسی روز دوشنبه در جلسه شورای زکات استان که در بیت امام جمعه کرمانشاه برگزار شد، زکات دریافتی سال گذشته استان را ۱۹۰ میلیارد ریال اعلام کرد.
او در ادامه اظهار داشت: ۱۳۳ میلیارد ریال از این مبلغ زکات محصولات کشاورزی استان و مابقی نیز زکات فطریه و کفاره بوده است.
زکات بر گندم، جو، خرما، کشمش، گوسفند، شتر، گاو، طلا و نقره تعلق می گیرد.
خدرویسی، بیشترین پرداخت زکات را مربوط به شهرستان های سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی، جوانرود، سنقر و کلیایی و اسلام آبادغرب دانست.
دبیر شورای زکات کرمانشاه گفت: ۶۰ درصد از زکات جمع آوری شده استان بین فقرا توزیع شد و ۳۸ درصد نیز در پروژه های عمرانی عام المنفعه محل پرداخت زکات صرف می شود.
خدرویسی در ادامه افزود: ۶۰ میلیارد ریال از زکات استان در سال گذشته صرف ۱۳۷ پروژه عمرانی مانند احداث واحدهای مسکونی برای نیازمندان، خانه عالم، مسجد و کمک به تکمیل پروژه های عمرانی دولت شده است.
وی تعداد مبلغین فریضه زکات در کرمانشاه را ۳۴۸ روحانی، ۱۱ مسئول اجرایی در شهرستان ها و نزدیک به ۱۱ هزار نفر عامر زکات عنوان کرد و گفت: تعهد مالی شورای زکات استان برای سال جاری ۹۴ میلیارد ریال است.
استان کرمانشاه با ۹۴۰ هزار هکتار زمین و باغ رتبه ۱۳ کشوری در جمع آوری زکات را دارد.
در سال زارعی جاری بیش از ۴۰۰ هزار هکتار زمین های استان کرمانشاه زیرکشت گندم رفته است.