چهارشنبه 22 فروردین 1403
خانهخبراقتصادیدر چهار سال آینده کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

در چهار سال آینده کجا سرمایه‌گذاری کنیم؟

بررسی های صندوق بین المللی پول و بانک جهانی نشان می دهد که در چهارسال آینده اگر قصد سرمایه گذاری و حضور حداقل سه چهار ساله در بازارهای خارجی دارید،روی این کشورها تمرکز کنید.

به گزارش رتبه آنلاین، موسسه تحقیقات بازار Global EPFR  گزارش داد که سرمایه گذاران بین المللی در طول سال گذشته حدود ۵۰ میلیارد دلار پول خود را روانه بازارهای رو به رشد و کشورهای در حال توسعه کردند. اما آیا همین که یک کشور جز بازارهای رو به رشد دنیا و در حال توسعه باشد برای سرمایه گذاری امن به حساب می آید؟ چطور تفاوت میان این کشورها را متوجه شویم؟

پیش بینی های صندوق بین المللی پول، گزارش های بانک جهانی و همچنین بخش آمار شبکه بلومبرگ نشان می دهد که توجه به چندین معیار مهم و اساسی می تواند بهترین بازارهای رو به رشد دنیا را مشخص کند.

رتبه بندی وضعیت این کشورها در حوزه های مورد علاقه و مربوط به سرمایه گذاران خارجی با توجه به معیارهایی مثل  آسان بودن سرمایه گذاری در یک کشور تا میزان فساد مالی و اداری در دولت و مساله مهم آزادی اقتصادی صورت گرفته است.

براین اساس کشورهای آسیایی بهترین رتبه ها را از آن خود کرده اند و پس از آنها کشورهای امریکای لاتین قرار گرفته اند. نکته جالب عملکرد خوب چند کشر آفریقایی اس که حتی از اروپایی ها هم بهتر ظاهر شده اند.

پس اگر قصد سرمایه گذاری و حضور حداقل سه چهار ساله در بازاری خارجی را دارید،به بیراهه نروید.این بررسی در فاصله سالهای از ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۷ در نظرگرفته شده است.

منبع : اقتصاد آنلاین

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید