پنج‌شنبه 23 فروردین 1403
خانهخبراقتصادیدادوستد بیش از دو میلیون گواهی سپرده در بورس کالا

دادوستد بیش از دو میلیون گواهی سپرده در بورس کالا

بازار گواهی سپرده کالایی

در جریان معاملات هفته گذشته در بازار ابزارهای مالی بورس کالای ایران بیش از دو میلیون و ۹۴ هزار گواهی سپرده کالایی به ارزش یک هزار و ۵۷۷ میلیارد و ۶۴۷ میلیون ریال دادوستد شد که حجم و ارزش این معاملات به ترتیب ۶۴ و ۵۴ درصد به نسبت هفته ماقبل افزایش یافت.

به گزارش رتبه آنلاین از «کالاخبر»؛ طی معاملات هفته ای که گذشت معامله گران بیشترین حجم معاملات را به گواهی سپرده زعفران نگین با معامله بیش از یک میلیون و ۶۸۷ هزار ورقه بهادار مبتنی بر کالا اختصاص دادند که در نتیجه خرید و فروش این تعداد گواهی سپرده کالایی زعفران نگین ارزش ۱۴۱ میلیارد و ۲۳۹ میلیون ریال به ثبت رسید.

دادوستد بیش از ۱۱۳ هزار گواهی سپرده زعفران پوشال نیز ارزشی بیش از ۷ میلیارد و ۶۲۸ میلیون ریال را در پی داشت.

در جریان معاملات هفته قبل ۹۷ هزار و ۴۱۴ گواهی سپرده پسته فندقی ۳۲-۳۰ نیز در حالی خرید و فروش شد که ارزش این معاملات به بیش از ۹۱ میلیارد و ۳۶۷ میلیون ریال رسید.

معامله گران ۱۴ هزار و ۴۳۱  گواهی سپرده زیره سبز را نیز در بازار خرید و فروش کردند که در نتیجه آن ارزش حدود ۴.۵ میلیارد ریالی برای این محصول رقم خورد.

و اما در ۴ نماد فعال گواهی سپرده سکه طلا بیش از ۱۸۲ هزار و ۴۰۰ گواهی سپرده سکه دادوستد شد که این حجم معاملاتی ارزش ۱۳۳۲ میلیارد و ۹۳۸ میلیون ریالی را به ثبت رساند.

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید