دوشنبه 1 مرداد 1403
خانهگزارش روزخیز ایران برای جذب سرمایه‌ خارجی در بروکسل

خیز ایران برای جذب سرمایه‌ خارجی در بروکسل

برنامه‌ریزی به گونه‌ای صورت گرفته که پروژه‌ها کاملا طراحی شده هستند، میزان سرمایه‌گذاری در آن‌ها معلوم است، شرایط مشخص هست و از سوی دیگر هم متناسب با این پروژه‌ها به کمک طرف بلژیکی افراد و شرکت‌های مناسب شناسایی شده‌اند و از آن‌ها برای حضور در این کنفرانس و جلسات ارایه پروژه‌ها دعوت شده است


به گزارش رتبه آنلاین، کنفرانس دو روزه‌ای در ماه نوامبر ( آذرماه) برای ارایه پروژه‌های سرمایه‌گذاری در ایران و جذب سرمایه‌گذاران خارجی در بروکسل با همکاری اتاق تهران و فدراسیون اتاق‌های بازرگانی بلژیک برگزار خواهد شد. حسن فروزان‌فرد عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با اعلام این خبر گفت: «ما در اتاق تهران و با همکاری طرف بلژیکی به دنبال این هستیم تا فضایی را برای ارائه پروژه‌های مشخص و جذب سرمایه‌گذاری برای این پروژه‌ها فراهم کنیم. برنامه‌ریزی به گونه‌ای صورت گرفته که پروژه‌ها کاملا طراحی شده هستند، میزان سرمایه‌گذاری در آن‌ها معلوم است، شرایط مشخص هست و از سوی دیگر هم متناسب با این پروژه‌ها به کمک طرف بلژیکی افراد و شرکت‌های مناسب شناسایی شده‌اند و از آن‌ها برای حضور در این کنفرانس و جلسات ارایه پروژه‌ها دعوت شده است.»

او با بیان اینکه وقتی پروژه‌ها مشخص در کنفرانس ارایه شوند و جزییات آن‌ها معلوم باشد، شانس جذب سرمایه‌گذاری افزایش خواهد یافت، می‌گوید: «ما در اتاق تهران به دنبال این هستیم تا راهکارهای عملی برای جذب سرمایه‌گذاران خارجی را دنبال کنیم و جلسات تخصصی با سرمایه‌گذاران خارجی روی پروژه‌ها برگزار کنیم تا بتوانیم به نتایج مشخص و جذب سرمایه‌گذاران برسیم.»

حسن فروزان‌فرد در ادامه با اشاره به اهمیت اقتصادی بروکسل به عنوان محلی برای برگزاری این جلسه، گفت: «ما به دنبال گسترش روایط اقتصادی با بلژیک و بروکسل به عنوان قلب اتحادیه اروپا هستیم، ظرفیتی که چندان از آن بهره نبرده‌ایم. بعد از شکل‌گیری اتحادیه اروپا و انتخاب بروکسل به عنوان پایتخت اتحادیه شاهدیم که بیشتر کالاهای پرمصرف از طریق بلژیک به مقاصد دیگر اروپایی ترانزیت می‌شود. بلژیک از نظر جغرافیایی و استراتژیک در میان شهرهای مهم اروپایی جای گرفته است و همین موضوع آن را به محوری اصلی بدل کرده است. بروکسل به عنوان قلب اتحادیه اروپا فاصله نزدیکی به لندن، پاریس، آمستردام و کلن دارد و این‌ها ویژگی ممتاز این شهر از نظر اقتصادی و تجاری است.»

این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران با بیان اینکه در سال‌های گذشته بلژیک با رشد اقتصادی بسیار بالایی رو‌به‌رو بوده است، می‌گوید: «ظرفیت‌های ویژه‌ای برای همکاری‌های مشترک اقتصادی بین ایران و بلژیک وجود دارد، این کشور می‌تواند دروازه ای برای ورود و صادرات کالاهای ایرانی به اتحادیه اروپا باشد و از سوی دیگر هم این کشور ظرفیت‌های بسیاری قوی در حوزه خدمات ویژه اقتصادی دارد مانند بحث لجستیک،خدمات‌بندی، زیرساخت ها، توسعه و نگهداری بنادر و.. که ایران باتوجه به توسعه زیرساخت‌ها به آن نیاز دارد.»

او همچنین با اشاره به اینکه در طول قرن اخیر همیشه روابط سیاسی مناسبی بین ایران و بلژیک حاکم بوده است، می‌گوید:« توسعه روابط اقتصادی با بلزیک بسیار ساده‌تر از بسیاری از کشورهای اروپایی مانند آلمان است و همچنین نگاه مثبتی نیز در داخل به توسعه روابط با این کشور وجود دارد که می‌تواند بستر مهمی برای همکاری‌های مشترک دو کشور باشد. از طرف دیگر سفر ایران در بلژیک نیز بسیار فعال است و این موضوع هم ظرفیت‌های خوبی را می‌تواند فراهم کند. در حال حاضر زمینه‌های همکاری با بلژیک در حال توسعه است به عنوان مثال ما از بعد از انقلاب پرواز مستقیم به بروکسل نداشتیم ولی خوشبختامه این پرواز به صورت هفتگی مدتی است شروع شده است که این نشان دهنده عزم ما برای توسعه روابط با این کشور است.»

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید