پنج‌شنبه 23 فروردین 1403
خانهخبراقتصادیخرید سکه با خودپرداز امکان‌پذیر شد

خرید سکه با خودپرداز امکان‌پذیر شد

با تولید و ورود دستگاه خودپرداز فروش سکه طلا به کشور و استقرار دستگاه‌های VTM باقابلیت خرید سکه طلا در بانک‌ها، امکان خرید انواع سکه برای مردم فراهم شد. به گزارش رتبه آنلاین از ایبنا، دستگاه‌های خودپرداز با امکان فروش انواع سکه طلا و شمش یکی از جدیدترین سخت‌افزارهای مالی و بانکی به شمار می‌رود که با توجه به محبوبیت خرید طلا به‌عنوان کالایی برای حفظ ارزش پول در برابر تورم در جهان مورد استقبال قرار گرفته و نصب و استفاده از این دستگاه‌ها در کشورهایی همچون چین، امارت متحده عربی، انگلیس و برخی کشورهای اروپایی رشد بسیار زیادی داشته و حالا این دستگاه‌ها وارد کشور شده‌اند.

خودپرداز طلا یکی از جدیدترین ماشین‌های اتوماتیک در کشور به شمار می‌رود که چند شرکت در ایران اقدام به طراحی و توسعه آن به‌صورت ماشین‌های مخصوص فروش طلا یا ماشین‌های ارائه خدمات بانکی و باقابلیت خرید سکه طلا کرده‌اند که از چندی پیش با استقرار دستگاه‌های VTM در بانک‌ها آغاز شد و حالا قرار است خودپردازهای مخصوص خرید طلا باقابلیت خرید سکه طلا وارد صرافی‌ها و مراکز خرید شود.

به اعتقاد کارشناسان دستگاه‌های خودپرداز طلا خرید انواع سکه بانکی وکیوم را تسهیل می‌کنند و با توجه به فروش الکترونیک میزان معاملات و هویت خریدار شفاف است. همچنین راهکاری برای جلوگیری یکی از مهم‌ترین کلاه‌برداری‌ها در معاملات سکه یعنی فروش سکه تقلبی به مردم است.

شهره میرصانع، مدیر تحقیقات و توسعه شرکت پویا درباره دستگاه زر پرداز که در هشتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت رونمایی شد، گفت: دستگاه زرپرداز یکی از جدیدترین محصولات شرکت پویا به شمار می‌رود که با توجه به توسعه خودپردازهای طلا در جهان برای خرید سریع، آسان و ایمن طلا طراحی شده است.

وی با اشاره به امکانات و ویژگی‌های این خودپرداز افزود: این دستگاه به منوی فارسی و انگلیسی مجهز است و ۴ نوع سکه را با قیمت لحظه‌ای به فروش می‌رساند که در حال حاضر صرفاً دو نوع سکه ازجمله سکه بهار آزادی و سکه یک گرمی بانک مرکزی را با قیمت لحظه‌ای مصوب و رسمی به فروش می‌رساند.

میرصانع خاطر نشان کرد: کاربر پس از انتخاب نوع سکه و تأیید نوع سکه، کارت‌بانکی را وارد کارت‌خوان دستگاه می‌کند و با وارد کردن رمز کارت‌بانکی، مبلغ سکه از کارت‌بانکی برداشت می‌شود و به کاربر رسید و پاکت سکه تحویل داده می‌شود.

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید