شرکت فولاد مبارکه امسال معادل ۱۵ درصد رشد درآمد برای شرکت پیش‌بینی کرده، این در حالی است که در سال گذشته فروش فولاد مبارکه به بیش از هفت میلیون تن افزایش یافت و میزان صادرات این شرکت به یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسید.

به گزارش رتبه آنلاین از کارگر آنلاین، شرکت فولاد مبارکه امسال معادل ۱۵ درصد رشد درآمد برای شرکت پیش‌بینی کرده است، این در حالی است که در سال گذشته فروش فولاد مبارکه به بیش از هفت میلیون تن افزایش یافت و میزان صادرات این شرکت به یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تن رسید.
وی تصریح کرد: در شش‌ماه نخست امسال برنامه موردنظر در فولاد مبارکه تحقق‌یافته و حتی حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد در زمینه فروش و ۵ درصد در زمینه تولید رشد داشتیم. در مدت یادشده، ۳ میلیون و ۸۰۹ هزار تن گندله، ۳ میلیون و ۸۹۳ هزار تن آهن‌اسفنجی، ۳ میلیون و ۵۹۰ هزار تن تختال، ۲ میلیون و ۷۱۴ هزار تن کلاف گرم و ۸۱۶ هزار و ۳۰۰ تن ورق سرد در فولاد مبارکه تولید شده است. در نیمه نخست امسال بالغ‌بر ۳ میلیون تن تولید ورق داشتیم که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این میزان تا پایان سال جاری به ۶/ ۶ میلیون تن خواهد رسید.
عظیمیان اضافه کرد: همچنین در این مدت، در زمینه تختال، محصولات گرم و محصولات سرد و پوشش‌دار نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب از رشد ۳۷۲، ۳۱ و ۵۹ درصدی برخوردار بودیم.
وی در پاسخ به این سوال که برای نیمه دوم امسال چه برنامه‌ای برای فروش در نظر گرفته‌اید؟ عنوان کرد: در نیمه دوم سال‌جاری درصورتی‌که با قطعی گاز و آب مواجه نشویم و همچنین با تامین به‌موقع مواد اولیه می‌توان طبق برنامه و اهداف شرکت تولید کرد. البته در بخش صادرات به دلیل اینکه تاکید وزارت صمت بر تامین هر چه بیشتر نیاز داخل است، از برنامه عقب هستیم که امیدواریم با هماهنگی انجام‌شده در نیمه دوم امسال بخشی از عقب‌افتادگی صادرات جبران شود.