یکشنبه 6 خرداد 1403
خانهخبرحقوق‌بگیران و اصناف ۷۴۰۰ میلیارد تومان مالیات دادند

حقوق‌بگیران و اصناف ۷۴۰۰ میلیارد تومان مالیات دادند

بر اساس آمارهای ۶ماهه عملکرد بودجه، در حالی که مالیات اشخاص حقوقی با کاهش ۱۲ درصدی همراه شده، دولت از کارمندان و اصناف بیش از ۷۴۰۰ میلیارد تومان مالیات وصول کرده است.

به گزارش رتبه آنلاین از خبرگزاری تسنیم، در 6 ماهه نخست سال جاری  43 هزار و 120 میلیارد تومان درآمد مالیاتی کسب شد که نسبت به رقم مصوب این مدت با بیش از  16 هزار میلیارد تومان عدم تحقق درآمد روبه‌رو بودهایم.

طبق آمار عملکرد بودجه جمع مالیات‌های مستقیم با منفی 5.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 23 هزار میلیارد تومان بوده که حدود 5 هزار میلیارد تومان از درآمدهای آن محقق نشده است. در این بخش مالیات اشخاص حقوقی با کاهش 12.1 درصدی حدود 14 هزار میلیارد تومان بوده است.

در بخش مالیات بر درآمد رشد 8.7 درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد بوده‌ایم و درآمدی بالغ بر 7860 میلیارد تومان از کارکنان بخش عمومی، خصوصی، مشاغل و مستغلات کسب شده است. در این بین مالیات کارمندان بخش عمومی 2.48هزار میلیارد تومان، کارمندان بخش خصوصی 2.34 هزار میلیارد تومان و اصناف حدود 2.6 هزار میلیارد تومان مالیات داده‌اند، که تنها در بخش اصناف با رشد 15.8 درصدی رو به رو بوده‌ایم.

مالیات بر ثروت 5.1 درصد رشد داشته و 1300 میلیارد تومان وصول شده است که شامل مالیات بر ارث، نقل و انتقالات سرقفلی، سهام، املاک و حق تمبر و اوراق بهادار است.

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید