شاخص بورس به اصلاح و استراحت 10 هزار واحدی تَن داد/ حجم و ارزش معاملات رکورد شکست

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۱۰هزار واحدی، به اصلاح و استراحت در ارتفاع ۱.۵ میلیون واحد پرداخت.

به گزارش رتبه آنلاین از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه ۲۲میلیارد و ۶۲۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲۰هزار و ۴۰۷میلیارد تومان در ۲ میلیون و ۵۶۶هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۱۰هزار و ۵۱۲واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۱۲هزار و ۹۷۱واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذار نفت و گاز و پتروشیمی تامین، فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی گل گهر شد و در مقابل شرکت‌های گروه مپنا، بانک صادرات ایران و بانک تجارت با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳ میلیارد و ۸۹۱میلیون ورقه به‌ارزش ۶هزار و ۹۱۳میلیارد تومان در یک میلیون و ۲۳۲ هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۳واحد افت کرد و در ارتفاع ۱۹هزار و ۱۷۸واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگراس و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی مارون، سنگ آهن گهر زمین و پالایش نفت لاوان بیشترین اثر مثبت را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند.