بورس نمایه

در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس تهران با رشدی ۱۸ هزار واحدی به کار خود پایان داد. این در حالی بود که نمادهای شاخص‌سازی چون شستا و شپنا با صف خرید به کار خود پایان دادند.

به گزارش رتبه آنلاین از تجارت‌نیوز، در پایان معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل بورس بعد از چند روز منفی بالاخره روندی مثبت به خود گرفت و توانست در نهایت رشدی ۱.۳ درصدی را به ثبت برساند. این در حالی بود که شاخص کل هم‌وزن امروز نیز منفی شد و ۰.۶۴ درصد افت کرد.

در جریان معاملات امروز که با دادوستد بیش از ۸.۵ میلیارد سهم همراه بود، ارزش معاملات بورس ۱۱ هزار میلیارد تومان به ثبت رسید و با توجه به معاملات فرابورس کل ارزش معاملات خرد بازار سهام حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان بود. تشکیل صف خرید در برخی نمادهای شاخص‌ساز و همچنین صف فروش در برخی نمادهای کوچک‌تر موجب شد تا میزان معاملات نسبت به روز گذشته افت محسوسی داشته باشد.

در معاملات امروز بازار سهام، نمادهای پالایشی بیش از سایر نمادها متقاضی خرید داشتند و اکثر نمادهای این گروه در نهایت با صف خرید به کار خود خاتمه دادند. شستا نیز اگر چه بارها صف خرید خود را از دست داد اما در نهایت با صف خرید معاملات خود را پایان داد.

در میان گروه‌های صنعت نیز در غیاب غولهای بانکی، گروه خودرو با حدود ۱.۶ هزار میلیارد تومان و پالایشی‌ها با بیش از یکهزار میلیارد تومان بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

سه نماد شپنا، خودرو و شستا نیز امروز بیش از سایر نمادها معامله شدند.