شنبه 29 اردیبهشت 1403
خانهخبرتصمیمی که شورای نگهبان را زیر سوال بُرد

تصمیمی که شورای نگهبان را زیر سوال بُرد

در حال حاضر مذاکراتی میان مجلس، دولت و شورای نگهبان درجریان است که این موضوع رفع و در نهایت قانون اصلاح شود.


به گزارش رتبه آنلاین،خجسته در پاسخ به این سوال که آیا با اصلاح قانونی به شیوه ای که فقط اقلیت به اقلیت رای دهد قانون به جای مترقی شدن یک گام به عقب خواهد رفت گفت: هنوز دقیقا مشخص نیست که به چه گونه ای می خواهیم آن را اصلاح کنیم آنچه مسلم است اینکه می خواهیم راه را برای حضور اقلیت در شورای شهر تسهیل کنیم؛ اگر قرار باشد فقط اقلیت به اقلیت رای دهد که ممکن است در یک شهر با ۴۰۰ هزار جمعیت فقط ۵۰۰۰ نفر اقلیت داشته باشد این مشخص است که آنها هیچگاه نمی توانند رای بیاورند لذا باید یک راه منطقی سنجید و در حال حاضر  مرکز پژوهش ها به دنبال این مسئله است. در حال حاضر ما در تلاش هستیم  که این رای متوقف شود و سپنتا نیکنام به حضورش در شورای شهر ادامه دهد تا قانون اصلاح شود.

او در پاسخ به این سوال که به نظر شما آیا  این کار صورت می گیردگفت : طی مذاکراتی که آقای کولیوند داشتند و گزارشی که در کمیسیون قرائت شد این کار در حال صورت گرفتن است.

موضوع قطعا نزد رهبری می رود

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت هم به خبرآنلاین گفت: در جلسه سران سه قوه یک اتفاق نظری صورت گرفت که این مشکل مرتفع شود چرا که شورای نگهبان بی جهت کشور را در یک چالش قرار داد.

او درباره اعلام نظر محمود واعظی و تکذیب دیوان عدالت نیز گفت : به نظرم آقای واعظی  کمی در اعلام نظر عجله کرد به هر صورت سران سه قوه به اجماع  رسیدند که این تصمیم،تصمیم درستی نبود و حذف سپنتا و اقلیت ها و آن بیانیه ها و صحبت های فقهای شورای نگهبان اساسا ضرورتی نداشت که  صورت بگیرد و کشور را دچار بحران کنند.

او با بیان اینکه سپنتا نیکنام یک عضو شورای شهری بوده است که دو دوره پیش هم حضور داشته گفت: چه اتفاقی می افتد که به یکباره تصمیم گرفته می شود این عضویت لغو شود؟!؛ این تصمیم حتی به نوعی خود شورای نگهبان را هم زیر سوال برد.

جعفرزاده در پاسخ به این سوال که شما خبر دارید که این موضوع در حال حل شدن هست یا خیر گفت: مطمئنم که آقای سپنتا نیکنام در شورا می ماند و این موضوع حل خواهد شد اما متاسفانه این موضوع  از مواردی است که قطعا نزد رهبری خواهد رفت و این درد است چراکه باید برای رهبری هزینه ایجاد کنیم. می توانستیم موضوع را به راحتی حل و فصل کنیم اما جای تاسف است که برای رهبری هزینه درست شده است اما به نظر می رسد با ورود رهبری مسئله حل شود.

او به این سوال که آیا قرار است مقام معظم رهبری به موضوع ورود کند گفت : بله مگر آنکه رهبری تفویض اختیار کرده باشند به سران سه قوه که از این موضوع اطلاع دقیقی ندارم.

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید