جمعه 4 اسفند 1402
خانهخبراقتصادیترس از ریزش مجدد سهام منتفی است

ترس از ریزش مجدد سهام منتفی است

شریفی نیا

مدیرعامل شرکت کارگزاری مبین سرمایه، احتمال رشد سهام را بیشتر از افت مجدد در شرایط فعلی دانست.

به گزارش رتبه آنلاین، محمد علی شریفی نیا در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به ارزنده بودن قیمت اغلب سهم ها  اشاره کرد و گفت: قیمت سهام شرکت ها به حدی ارزنده است که ترسی برای ریزش دوباره وجود ندارد و به نوعی احتمال رشد آنها بیشتر از افت مجدد است.

وی ادامه داد: موضوعی که ممکن است بازار را دچار التهاب کند، رفتار حقوقی ها است؛ چون بعضا رفتاری در خور بازار گردان ها انجام نمی دهند ؛ به طور مثال در زمان سبز پوش بودن بازار به حدی سهم می فروشند که باعث ترس حقیقی ها می شود و عقب نشینی از سرمایه گذاری رخ می‌دهد.

مدیرعامل شرکت کارگزاری مبین سرمایه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا قوانین بازارگردانی باید تغییر کند یا خیر؟ بیان کرد: قوانین بازار گردانی متناسب با شرایط بازار است. البته باید نظارت دقیق تر انجام شود به طوری که همه شرکت ها ملزم به  رعایت تصمیمات جدید باشند و راه گریزی نداشته باشند.

شریفی نیا درباره ریسک های بازار سرمایه هم گفت: این بازار همیشه تحت تاثیر ریسک های مختلف است، بنابراین نباید گفت چه ریسکی در بازار وجود دارد، اما به طور کلی رخدادهای سیاسی، تشدید ویروس کرونا در دنیا می تواند یک عقبگرد مجدد در بازارهای جهانی و بازار سرمایه ایران  تلقی شود.

این تحلیلگر بازار سرمایه اظهار کرد: با وجود تمامی اتفاقات از جمله از دست دادن هموطنان به علت ویروس کرونا، رویدادها و برخی اخبار منفی سیاسی باید گفت امید و خوشبینی بیشتری در دل مردم وجود دارد تا ناامیدی، که این موضوع یک بخش تاثیر گذار در جامعه و به دنبال آن اقتصاد است.

شریفی نیا در پایان  درخصوص گروه برتر بازار خاطرنشان کرد: معدنی ها و فولادی ها در صدر بازار و سپس پتروشیمی ها و پالایشگاهی در گروه های برتر قرار دارند.

این تحلیلگر بازار سرمایه  همچنین به عکس العمل دیر هنگام برخی گروه ها نسبت به عوامل تاثیر گذار  اشاره کرد و افزود: برخی شیوه نامه ها که مختص به صنایعی مانند فولاد است شفافیت کاملی ندارد به همین دلیل، زمانی که رشد قیمت های جهانی اتفاق می افتد واکنش های به موقعی را از آنها شاهد نیستیم.

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید