امروز ارزش صف‌های فروش ۵۷ درصد افزایش یافت و ۴ هزار و ۷۱۲ میلیارد تومان شد که بالاترین رقم در ۲۳ روز کاری گذشته از پایان دی ماه به این سو است.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با افت ۱۰ هزار واحدی به رقم یک میلیون و ۲۲۲ هزار واحد رسید. شاخص هم وزن نیز هزار و ۱۴۷ واحد نزول کرد و در سطح ۴۳۷ هزار و ۱۷۷ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۹۸ واحد افت کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۴۰۲ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص

در معاملات امروز فولاد (فولاد مبارکه اصفهان)، فملی (شرکت ملی صنایع مس ایران) و شستا (شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی) بزرگان قرمزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در افت شاخص داشتند.

افت ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۹ هزار و ۲۱۲ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز ‌شنبه ۷ درصد کاهش یافته است. نکته جالب توجه آنکه امروز ارزش معاملات فرابورس بیش از ۲ برابر بیشتر از ارزش معاملات بورس بود. همچنین ارزش معاملات خرد ۴۷ درصد کاهش یافت و به رقم ۲ هزار و ۷۰۵ میلیارد تومان رسید.

رشد ارزش صف‌های فروش

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز ‌شنبه ۳۴ درصد کاهش یافت و به رقم ۱۸۲ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۵۷ درصد افزایش یافت و ۴ هزار و ۷۱۲ میلیارد تومان شد که بالاترین رقم در ۲۳ روز کاری گذشته از پایان دی ماه به این سو است.

 

بورس