جمعه 4 اسفند 1402
خانهخبربی خطرترین و موثرترین واکسن‌ها در جهان از نظر پوتین

بی خطرترین و موثرترین واکسن‌ها در جهان از نظر پوتین

ولادیمیر پوتین

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه گفت: «فقط با متحد کردن تلاش ها، از جمله در صحنه بین المللی، می توانیم به نتیجه و پیروزی نهایی بر ویروس کووید- ۱۹ دست یابیم».

به گزارش رتبه آنلاین از ایرنا، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه گفت: «فقط با متحد کردن تلاش ها، از جمله در صحنه بین المللی، می توانیم به نتیجه و پیروزی نهایی بر ویروس کووید- ۱۹ دست یابیم».

پوتین روز پنجشنبه، در جلسه ای با شرکت کنندگان در اقدام کمک های متقابل روس ها و موسوم به «ما با هم هستیم» گفت: در صورت اتحاد جامعه جهانی می توانیم سرانجام بیماری همه گیری ویروس کرونا را شکست دهیم.

رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد که به رغم اینکه هنوز مشکلات زیادی در زمینه بیماری کرونا کشور ما جود دارد اما در مقابله با چالشها موثرتر از کشورهایی که از نظر سیستم پزشکی به اندازه کافی توسعه یافته اند عمل کردیم.

پوتین همچنین واکسن های ویروس کرونا تولید این کشور را بی خطرترین و موثرترین واکسن ها در جهان خواند.

روسیه اولین کشوری بود که واکسن ضد ویروس کووید-۱۹ را یازدهم آگوست ۲۰۲۰ (۲۱ مرداد) به ثبت رساند. مرکز تحقیقات ملی همه گیر شناسی و میکروب شناسی «گامالیا» وابسته به وزارت بهداشت روسیه، این واکسن را تولید کرد. اسپوتنیک وی، واکسنی که بر پایه ناقل انسانی ساخته شده است و دو مرحله ای بودن آن در دو دُز تکمیل می شود.

در حال حاضر ۳۸ کشور در جهان واکسن اسپوتنیک وی را تایید کرده اند.

این کشور تاکنون سه واکسن علیه کرونا به ثبت رسانده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید

بیشترین بازدید