بورس

 در معاملات امروز بازار سهام اغلب نمادهای پالایشی، بانکی و پتروشیمی‌ها رشد قیمت داشتند.

به گزارش رتبه آنلاین از اقتصادنیوز ، سهم‌های تاثیرگذار بر شاخص در معاملات امروز بورس تهران شاخص کل با رشد ۵ هزار و ۸۶۰ واحدی به رقم یک میلیون و ۱۷۵ هزار و ۵۸۴ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز ۹۲ واحد ریزش کرد و در سطح ۴۳۰ هزار و ۸۵۱ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابوس ۴۰ واحد رشد کرد و به رقم ۱۶ هزار و ۹۴۵ واحد رسید.

سهم‌های تاثیرگذار

در معاملات امروز فولاد (شرکت فولاد مبارکه اصفهان)، وغدیر (سرمایه‌گذاری غدیر)، فخوز (فولاد خوزستان) بزرگان سبزپوش بازار بودند که بیشترین تاثیر را در رشد شاخص داشتند. دو نماد پالایشی شبندر و شپنا نیز در رتبه‌های بعدی بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص قرار داشتند.

گروه‌های سبز بازار

در دومین روز کاری هفته قیمت سهام اغلب شرکت‌های گروه‌های «فراورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای» مثل شبندر، شپنا، شتران، شبریز، شبهرن، شاوان و شراز، «بانک‌ها و موسسات اعتباری» مثل وتجارت، وبملت، ونوین، وپاسار، وملل، وسینا و وخاور، «محصولات شیمیایی» مثل زاگرس، فارس، شپدیس، پارسان، شگویا، شاراک، جم، شغدیر، تاپیکو، بوعلی و نوری افزایش یافت.

رشد ارزش معاملات

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۲۱ هزار و ۷۹۹ میلیارد تومان بالغ شد که نسبت به روز ‌شنبه ۱۰ درصد افزایش یافته است. ارزش معاملات خرد نیز ۷۳ درصد افزایش یافت و به رقم ۵ هزار و ۶۹ میلیارد تومان رسید.

کاهش ارزش صف‌های بازار

در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید نسبت به روز گذشته ۲۵ درصد کاهش یافت و به رقم ۱۵۳ میلیارد تومان رسید. ارزش صف‌های فروش نیز ۱۰ درصد کاهش یافت و ۳ هزار و ۸۳۸ میلیارد تومان شد.