امروز سهامداران شرکت‌های لنت ترمز ایران، معدنی دماوند و قند هکمتان در بورس و معامله‌گران شرکت‌های کشت و دام قیام اصفهان، صنعتی دوده فام و سنگ آهن گهر زمین در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش رتبه آنلاین، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد هزار و ۷۱۸ واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۴۰۷هزار و ۷۵۸واحد به کار خود پایان داد و بیش از ۷میلیارد و ۸۴۶میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۵هزار و ۹۴۷میلیارد تومان در بیش از ۸۸۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های لنت ترمز ایران، معدنی دماوند و قند هگمتان بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های سپنتا، لبنیات کالبر و داده پردازی ایران افت را تجربه کردند.

    این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۳۵۵میلیون ورقه به‌ارزش ۵هزار و ۱۸۵میلیارد تومان در ۴۲۵هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۴۷واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۲۴۰واحد قرار گرفت.

    در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های کشت و دام قیام اصفهان، صنعتی دوده فام و سنگ آهن گهر زمین بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه گلستان، مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن و صنایع بهداشتی ساینا بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

     

    منبع: تسنیم