پنج‌شنبه 23 فروردین 1403
خانهاسلایدر اصلیبا ثروتمندترین ساکنان سنگاپور آشنا شوید

با ثروتمندترین ساکنان سنگاپور آشنا شوید

سنگاپور

در کشوری که به خاطر فناوری بالا معروف است، ثروتمندترین شخص یک رستوران دار است!

به گزارش رتبه آنلاین، ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر، سنگاپور همواره یکی از گران ترین کشورهای جهان بوده است و اکنون ۴۴ فرد با ثروت یک میلیارد دلار و بالاتر در آن زندگی می‌کنند. به لطف تبدیل شدن به یکی از قطب های مالی و بانکی در شرق آسیا، این کشور در سال های اخیر به رشد چشمگیری دست یافته است. در حال حاضر ۱۵ فرد ثروتمند در سنگاپور در مجموع ۹۷.۵ میلیارد دلار ثروت دارند. در ادامه با ۱۰ ثروتمند برتر در این کشور آشنا می شوید:

۱-ژانگ یونگ

این فرد دارای بزرگ ترین رستوران های زنجیره ای چین به نام ” های دیلائو” است که ۴۶۶ شعبه در چین، ژاپن، آمریکا، کره جنوبی و سنگاپور دارد. ثروت این فرد ۱۶.۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۲- ادواردو ساورین

شاید مشهورترین فرد حاضر در این فهرست باشد که یکی از بنیان گذاران فیس بوک به همراه مارک زاکربرگ در سال ۲۰۰۴ بود. این فرد اصالتا برزیلی است اما تابعیت آمریکایی و سنگاپوری دارد. ثروت این فرد ۱۲.۳ میلیارد دلار برآورد می‌شود. او مالک دو درصد کل سهام فیس بوک است.

۳- برادران نگ

رابرت و فیلیپ نگ مالک بزرگ ترین شرکت ساختمانی سنگاپور هستند و اصالتی چینی دارند. ثروت این دو برادر ۱۲.۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۴- چنگ لیانگ

او مالک چهارمین کارخانه بزرگ تولید رنگ در جهان است و سال ۱۹۶۲ از ژاپن به سنگاپور مهاجرت کرد. ثروت این فرد ۱۰.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود. ۵

۵ – وی چو یاو

وی مالک سومین بانک بزرگ سنگاپور است و ۷.۱ میلیارد دلار ثروت دارد.

۶- برادران کوی

چهار برادر فعال در حوزه هتلداری که دارای اصالت اندونزیایی هستند. ثروت این خانواده ۶.۵ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۷- خانواده لنگ بنگ

این خانواده مالک دومین گروه بزرگ عمرانی سنگاپور هستند و در انگلیس، چین و هنگ کنگ نیز فعالیت دارند. ثروت این خانواده ۳.۷ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۸- جیسون چانگ

وی برای نخستین بار در جمع ۱۰ ثروتمند برتر حضور می‌یابد و مالک هولدینگ ” ای ام سی” است. ثروت این فرد ۳.۴ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

۹- چو چونگ

یکی از دیگر فعالان بزرگ هتلداری سنگاپور که ۳.۳ میلیارد دلار ثروت دارد.

۱۰- کوک خوان

مالک یکی از بزرگ‌ترین کارخانه های تولید روغن پالم در جهان که ۳ میلیارد دلار ثروت دارد.

 

 

اخبار مرتبط

بیشترین بازدید